Plastická operace, liposukce, stomatologie - GHC Praha

Klinika GHC Praha – Váš partner pro zdraví a krásu

Ozonová terapie

Jste neustále unavení?

Ztrácíte chuť na své koníčky?

Máte pocit snížené psychické a fyzické výkonnosti?

Propadáte nevysvětlitelným depresím?

Odpověď vícekrát ano znamená, že Vaše buňky nemají dostatek energie a jejich životní aktivita je omezena. Příčina je nedostatek kyslíku na buněčné či molekulární úrovni.

Ozon (superaktivní kyslík) obsahuje 3 molekuly kyslíku, ve srovnání s běžným kyslíkem je v tekutinách až 10 x rozpustnější. Ve tkáních velmi rychle reaguje, při svém rozpadu vytváří běžné kyslíkové molekuly, využitelnou energii a dílčí reaktivní částice (radikály).

Zvýšení obsahu kyslíku ve tkáních je podstatou rychlého léčebného efektu ozonu – dochází k aktivaci  energetického metabolismu buňky, ke zlepšení prokrvení i zvýšení imunity. Při opakované aplikaci ozonu se organismus přirozeně adaptuje na zvýšené množství reaktivních molekul, tj. stává se odolnější vůči stresové zátěži. Tento mechanismus způsobuje i určitý omlazující efekt ozonu.

Při velké ozonoterapii (transplantace ozonu) je odebráno 150 ml krve, která je specifickým  postupem a za dodržení aseptických podmínek nasycena  ozonem.  Při sycení ozonem je krev antikoagulována. Následnou retransfuzí je krev vrácena do oběhu.

Alternativou ozonové transplantace je nitrožilní aplikace ozonem nasycených roztoků. Efekty jsou s ozonovou transplantací srovnatelné, vzhledem k nižším koncentracím a méně intenzivnímu působení je nezbytné tuto aplikace 4-5x opakovat.

Indikace celkové ozonoterapie:

Kontraindikací celkové ozonové terapie je těhotenství, kojení a celkově vážné akutní stavy. Ozonoterapie není obecně kontraindikována u onkologických onemocnění.

Při celkové aplikaci ozonu je nezbytné minimalizovat nežádoucí účinky vyplývající z tvorby reaktivních částic při počáteční  aplikaci. Lege artis podávaná fyzioterapie musí být doplněna intravenózním podáním látek s celkovým antioxidačním působením (tokoferoly, askorbát, kyselina lipová). Z uvedeného důvodu aplikujeme velkou ozonoterapii vždy v kombinaci s terapií antioxidační. Benefitem je vyšší „omlazující„ efekt.

Ceník

 

Objednat se

Zpět

Nejžádanější výkony
Foto a video galerie Newsletter
powered by Plastická-chirurgie.info
GHC genetics Otevřít okno