Plastická operace, liposukce, stomatologie - GHC Praha

Klinika GHC Praha – Váš partner pro zdraví a krásu

Endoskopická plastická chirurgie

Co znamená endoskopická plastická chirurgie?

Postupné zdokonalení zobrazovacích metod včetně optiky a nástrojů v posledních dvou desetiletích umožňuje mmj. v oboru plastické chirurgie minimálně invazivní technikou vytvořit malou operační ranou optický prostor pro výkon v místech, která nejsou obdařena přirozenou dutinou. Kromě zmenšení operační zátěže a zkrácení rekonvalescence přináší endoskopie do estetické i rekonstrukční plastické chirurgie další významnou výhodu ve formě zmenšení zevně patrných jizev.

Jaké jsou výhody endoskopie?

Jaké výkony lze touto metodou provádět?

 

Obličej:

Tělo:

Jednou z operací, která doznala velké změny, je frontální lift. Relativně častá vada, pokles horní etáže - nadbytku uvolněné kůže, byla často záměrně opomíjena pro strach ze ztráty vlasů nebo byla řešena excizemi nad obočím, které sice neohrozily hustotu vlasů, ale způsobily nevzhledné jizvy. Minimální vstupy při endoskopii s neporušením vlasových folikulů i zachování prakticky plného cévního zásobení, odstranily riziko ztráty vlasů a krátké jizvy jsou umístěny ve kštici.

Zcela nesrovnatelný výsledek od tradičního postupu spojeného s rozsáhlou příčnou jizvou, přináší endoskopie u abdominoplastiky. Takto lze cestou pupeční jizvy spolu s drobným vstupem v podbřišku provést zpevnění přímých svalů břišních (suturu diastazy), odstranění tuku z podkoží (liposukci) a současně úpravu přebytečné kůže. Operatér tak díky endoskopii dosahuje při abdominoplastice excelentních výsledků s minimálními náklady za kratší operační čas a při významně rychlejším průběhu rehabilitace.

Pro augmentaci prsou implantáty pak endoskopie rozšířila možnost využití vzdálených vstupů přes (podpažní jamku či pupeční jizvu).

Je ale nutno zdůraznit, že pouze reálná indikace, seriózně zvládnutá operační technika a zručnost, spolu s kvalitním vybavením může být skutečným přínosem pro klienta i operatéra.

Objednat se

Zpět

Nejžádanější výkony
Foto a video galerie Newsletter
powered by Plastická-chirurgie.info
GHC genetics Otevřít okno