Plastická operace, liposukce, stomatologie - GHC Praha

Klinika GHC Praha – Váš partner pro zdraví a krásu

Modelace prsou - Mammaplastika

Buďte taková, jaká jste se znala

Modelace prsů neboli mammaplastika je operace zlepšující tvar prsů. K nežádoucím změnám dochází hlavně po porodu a kojení, ale také při větší redukci váhy či s postupem věku.

Proč modelace prsů?

Máte-li velká, nesymetrická či příliš povislá prsa, je modelace určená právě Vám. Jejím cílem je pozvednutí, zpevnění a zlepšení tvaru poprsí. Principem zákroku je zlepšení tvaru povislých ňader odstraněním přebytečné kůže, vyzvednutím dvorce i bradavky a umístěním nově tvarovaného prsu do žádoucího místa na stěně hrudní.

Jak operace probíhá?

Před vlastní modelací prsů s Vámi chirurg pečlivě prodiskutuje Vaši představu, navrhne metodu, která Vám co nejlépe bude vyhovovat z hlediska operačních cílů a také z hlediska Vaší konkrétní situace – tvar a velikost prsu, kvalita kůže, či jiné operace v oblasti poprsí. 

Běžně si chirurg pořizuje fotografie z čelního a bočního pohledu a z poloprofilu. Prsa Vám také změří a podle Vašeho věku a rodinné anamnézy doporučí mamograf (rentgenové) či ultrazvukové vyšetření prsu.

Při mammaplastice a modelaci prsou se odstraní přebytek kůže. Při současném zmenšování objemu prsou se redukuje také část mléčné žlázy. Výsledné jizvy zůstávají kolem dvorce, pak svisle dolů k podprsní rýze a v průběhu této rýhy. 

Modelace prsů se provádí v celkovém znecitlivění při jedno až dvoudenní hospitalizaci.

Co se děje po operaci?

Délka zákroku je obvykle od 2 do 4 hodin. Doprovodné známky mohou být dočasné modřiny, otok, nepohodlí, necitlivost, přesušená kůže, trvale drobné jizvy. 

Obvyklý návrat k normální činnosti je možný za dva až tři týdny, plná fyzická zátěž za čtyři týdny, vyblednutí jizev trvá několik měsíců. Odstranění stehů se provádí za 6 –14 dní, tlakové masáže denně po 3 týdnech po operaci. Klientkám se doporučuje používat hydratační pleťové mléko na kůži hlavně kolem operované části a zdravotní prádlo nepřetržitě po dobu 14 dní. Později nejméně 12 hodin denně do plné stabilizace. To obvykle trvá 2 – 3 měsíce. 

Modelace prsů se většinou před 18. rokem života neprovádí, jedinou výjimkou je závažná zdravotní komplikace.  

Před operací

1344263298prsa-pred.jpg

Po operaci (4 hodiny po operaci)

1344263298prsa-4-hod.-po.jpg


Ceník: http://ghc.cz/cz/cenik/plasticka-a-vseobecna-chirurgie/plastika

CHCETE MÍT I PEVNÉ A PLOCHÉ BŘÍSKO?

 

Objednat se

Zpět

Nejžádanější výkony
Foto a video galerie Newsletter
powered by Plastická-chirurgie.info
GHC genetics Otevřít okno