×

Peeling


Dermatologie a estetická medicína

Co je to Peeling

Peeling patří k tradičním metodám estetické medicíny. Jedná se o neinvazivní až minimálně invazivní metodu, která slouží k projasnění a omlazení pleti, vyhlazení počínajících vrásek, zjemnění jizev po akné a rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn. Působí také příznivě na příliš mastnou pokožku.

Pro koho je ošetření určeno

Peeling je doporučován všem, kteří chtějí rychle a účinně omladit a zregenerovat pokožku obličeje, případně krku a dekoltu. Zlepšení stavu bývá rychlé, ale k dlouhodobému zlepšení je vhodné pravidelné opakování či zařazení dalších metod.

Před ošetřením

Pokud o chemickém peelingu uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem.

Jak ošetření chemickým peelingem probíhá

Chemických peelingu existuje celá řada. Liší se podle hlavní účinné látky, různé typy peelingu mohou mít různou intenzitu, různou frekvenci opakování ošetření a různou míru výsledného efektu.

Používáme např. jemné peelingy Renophase ® (přípravek na bázi kyseliny glykolové s přidáním přírodních součástí k podpoře efektu). Toto ošetření je prováděno lékařem a trvá cca 25 minut. Obvykle se provádí 4 - 6 ošetření s frekvencí jednou za týden až 14 dní. Olupování kůže po tomto typu peelingu nenastává anebo je minimální. Po ošetření je nutné na slunci používat ochranný faktor 40 - 50 a neopalovat se cíleně.

Další možností je peeling kyselinou glykolovou. Jedná se o jemný peeling, po zákroku bývá dočasné zarudnutí pleti trvající cca 1 - 3 dny, může být nepříjemná suchost pleti, někdy až olupování.

Provádíme také Cosmopeel ® (15% nebo 20% TCA peeling – designovaný roztok kyseliny trichloroctové). U TCA peelingu je třeba počítat s následným olupováním ošetřené pleti cca týden. Vždy je třeba dbát na následnou ochranu před sluncem, nejvhodnější doba pro tyto peelingy je tedy během zimních měsíců

Objednat se
Délka zákroku: 30 - 60 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: 1.000 - 6.200 Kč
Zpět na výběr zákroků