×

Obřízka


Estetická a Plastická Chirurgie / Muži

Co je to obřízka

Cirkumcize neboli obřízka penisu je malý chirurgický zákrok, při kterém je odstraněna předkožka - kožní řasa, která překrývá žalud penisu. Ten zůstává po zákroku trvale odkrytý.

Pro koho je operace určena

Tato operace se provádí nejen z estetických a funkčních důvodů, ale především jako preventivní opatření před možným vznikem rakoviny penisu při nedostatečné hygieně předkožkového vaku pro nemožnost přetažení či obtížné přetahování předkožky. Na celém světě je obřezána asi čtvrtina všech mužů. V jednotlivých částech a zemích světa se ale uvedený podíl liší.

Před zákrokem

Lékař vám při vstupním vyšetření vysvětlí postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po Cirkumcizi.

Jak obřízka probíhá

Operace se nejčastěji provádí ambulantně v lokální anestezii. Spočívá v odstranění zevního i vnitřního listu předkožky a jejich sešití.

Po zákroku

První den po obřízce je vhodný klidový režim na lůžku. Po odstranění krycího obvazu je vhodné provádět koupele penisu v heřmánku. Pohlavní abstinence do zhojení rány. Individuálně dlouho může přetrvávat nepříjemný pocit při zvýšeném tření o spodní prádlo.

Chci vědět více
Odvětví zákroku: Plastische Chirurgie / Urologie
Délka zákroku: 20 - 30 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Trvanlivost zákroku: trvalé
Cena: 9.900 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena obsahuje výkon samotný a místní anestezii 2 hodiny.

Zpět na výběr zákroků