×

Odstranění pocení dlaní


Estetika, plastická chirurgie / Muži / Ruce

Co je to odstranění pocení

Nadměrné pocení je velmi nepříjemný jev, který odstraňujeme pomocí botulotoxinu.

Pro koho je určeno

Metoda je vhodná pro všechny, co neúspěšně bojují s nadměrným pocením dlaní, případně podpaží, čela, atd.

Před ošetřením

Pokud o odstranění pocení uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Dermatolog vás vyšetří, zhodnotí indikaci, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče.

Jak ošetření probíhá

Výkon probíhá v ordinaci. Po aplikaci znecitlivujícího krému (pokud je aplikován) a určitém čase nutném pro jeho působení (obvykle cca 30 minut) lékař provede dezinfekci ošetřované lokality a následně aplikuje malé dávky roztoku léku do kůže. Celkový počet injekcí je přímo úměrný velikosti ošetřované plochy, může záležet ale i na způsobu ředění léku. 

Po ošetření

Výsledkem je dočasné omezení pocení v ošetřené lokalitě, toto omezení trvá obvykle po dobu cca 3-6 měsíců. Po aplikaci je vhodné po dobu 24 hodin omezit tření a tlak na ošetřenou lokalitu – mohlo by dojít k ovlivnění svalů dané lokality aplikovaným botulotoxinem a tedy jejich dočasnému oslabení, nejen ke chtěnému ovlivnění potních žlázekDoporučujeme také po dobu 24 hodin po aplikaci necvičit a vyvarovat se pobytu v sauně či v bazénu.

Mám zájem
Odvětví zákroku: dermatologie
Délka zákroku: 1,5 hodiny
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Trvanlivost zákroku: 3 - 8 měsíců
Cena: 15.150 Kč/ obě dlaně

Související zákroky

Odstranění pocení podpaží

Zpět na výběr zákroků