×

MUDr. Miroslav Krejča Ph.D.


Naši specialisté / Plastický chirurg

Lékař MUDr. Miroslav Krejča Ph.D. pracuje na Klinice GHC Praha na pozici plastického chirurga a řadí se mezi vynikající odborníky v oblasti estetické chirurgie, chirurgie ruky, rekonstrukční chirurgie a mikrochirurgie. V rámci chirurgie ruky patří mezi naše přední specialisty na Dupuytrenovu kontrakturu.

Své profesní zkušenosti získával doktor Krejča na předních českých klinických a univerzitních pracovištích ( Praha, Brno, Vysoké nad Jizerou ) a dále za svého několikaletého působení na zahraničních klinikách ( Univerzitní nemocnice Flinders Medical Centre, Adelaide, S.A. ), kde působil MUDr. Krejča 2 roky, a následně v oboru prestižní St. Andrews Centre for Plastic Surgery U.K., ve které pracoval jako plastický chirurg s plnou registrací v oboru.

Během své bohaté pracovní praxe dále působil doktor Krejča v ÚVN Praha, v Dublinu ( The Harley Medical Group ) a též na několika významných soukromých pražských klinikách estetické medicíny na pozici primáře a odborného garanta.

V současnosti se lékař věnuje převážně estetické chirurgii - provádí plné spektrum estetických operací.

Zvláštní zálibu má MUDr. Krejča v omlazovacích operacích obličeje ( facelift ve všech modifikacích- Short scar facelift, MACS lift, blefaroplastika ) a v operacích prsou ( např.: augmentace prsou, augmentační mammaplastika single scar, redukce prsou, modelace single scar i klasická, korekce asymetrie prsou, lipotransfer do prsou ).

Na Klinice GHC Praha působí MUDr. Miroslav Krejča, Ph.D. jako plastický chirurg.

Další informace

Vzdělání:

Po promoci na Fakultě Všeobecného lékařství UK Praha v roce 1984 navázal nejprve atestací z všeobecné chirurgie v roce 1987, kterou o pět let později doplnil atestací z plastické chirurgie. V roce 2003 obhájil titul Ph.D. Od roku 2003 je též odborným asistentem 1. Lékařské fakulty UK.

Atestace:

Atestace I. stupně v oboru všeobecné chirurgie a atestace II. stupně v oboru plastické chirurgie.

Praxe:

Dr. Krejča se každoročně účastní jako chirurg 500 - 700 operací na renomovaných pracovištích, a to s minimem komplikací. Dr. Krejča dříve získaval zkušenosti na předních českých klinických a univerzitních pracovištích ( Praha, Brno, Vysoké nad Jizerou ) a dále za svého několikaletého působení na zahraničních klinikách ( Univerzitní nemocnice Flinders Medical Centre, Adelaide, S.A., St. Andrews Centre for Plastic Surgery U.K., ve které pracoval jako plastický chirurg s plnou registrací v oboru ). Během své bohaté pracovní praxe dále působil doktor Krejča v ÚVN Praha, kde se celých 15 let naplno věnoval rekonstrukční chirurgii a chirurgii ruky. Současně působil jako odborný asistent 1. LF UK a mohl tak předávat své zkušenosti medikům na Klinice Plastické chirurgie Fakultní nemocnice Na Bulovce. Dr. Krejča působil později v Dublinu v The Harley Medical Group a též na několika významných soukromých klinikách estetické medicíny na pozici primáře a odborného garanta.

Členství:

 • Česká společnost plastických chirurgů ČSPCH
 • Americká společnost plastických chirurgů ISAPS

 

Vyznamenání:

 • Licence České Lékařské komory pro úroveň primáře plastické chirurgie
 • Licence pro obor Plastická chirurgie pro úroveň primář/konzultant u General Medical Council UK
 • Licence pro obor Plastická chirurgie pro úroveň primář/konzultant u rish Medical Council
 • Registrace pro výkon v oboru plast. chirurgie v Austrálii

 

Publikační činnost:

 • Estetická plastická chirurgie a korektivní dermatologie, ISBN 978-80-247-0795-2, autor kapitol: MUDr. Miroslav Krejča, Ph.D.
 • Dupytrenova nemoc (2. doplněné a přepracované vydání), ISBN 978-80-247-5424-6, a Základy plastické chirurgie, ISBN 978-80-246-2839-4, Autor: J. Měšťák, Molitor, O. Měšťák, Kalinová a kol., Autor kapitol: MUDr. Miroslav Krejča, Ph.D.
 • Estetická plastická chirurgie a korektivní dermatologie, ISBN 978-80-247-0795-2, Autor: Brychta Pavel a kolektiv, Autor kapitol: Miroslav Krejča
 • Úvod do plastické chirurgie, ISBN 8024611503, Autor: Jan Měšťák, Autor kapitol: Miroslav Krejča
 • Dupuytrenova nemoc, ISBN 8024611503, Autor: Miroslav Krejča
 • Sexuologie, ISBN 8024611503, Autor: Petr Weiss, Autor kapitol: Miroslav Krejča