×

Odstranění krčních mandlí


Diagnostika, léčba a prevence / ORL

Co je to tonsilektomie

Jedná se o chirurgický zákrok, při kterém se odstraňují krční mandle.  

Pro koho je operace určena

Důvodem k zákroku je postižení krčních mandlí chronickým (vleklým) zánětem, vytvořením dutiny s hnisem vedle mandle nebo za ní, nádorem nebo pokud je pacient ohrožen komplikacemi z rozšíření infekce z mandle do jiných orgánů v těle.

Před zákrokem

Lékař vám při vstupním vyšetření vysvětlí postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami. Týden před výkonem je nutné zajistit interní předoperační vyšetření včetně základní laboratoře a EKG. Den před odstraněním mandlí je klient přijat na lůžkové oddělení, vyšetřen lékařem, opětovně poučen o zákroku a dalším průběhu hospitalizace.

Jak tonsilektomie probíhá

Operace se obvykle provádí v celkové anestezii, u žen nejlépe po právě proběhlé menstruaci. Operatér odstraňuje krční mandle, které jsou uloženy ve svých lůžkách na přechodu dutiny ústní a hltanu.

Po zákroku

Po chirurgickém odstranění krčních mandlí je nutné dodržovat tyto zásady: klidový režim, ledové obklady na krk, kloktat od 1. dne po operaci nejméně 5x denně a více, sprchovat se vlažnou (ne horkou) vodou, vyhýbat se horkým a dráždivým jídlům či nápojům, vhodné je žvýkat ovocné žvýkačky, pojídat zmrzlinu, nekouřit, nepožívat alkoholické nápoje.

Mám zájem
Délka zákroku: 60 min.
Délka hospitalizace: 1 den
Cena: 23.300 - 24.300 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cenový rozdíl se odvíjí od obsahu lékového balíčku. Cena za tonsilektomii již zahrnuje:

  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 1 hod
  • Balíček s pooperační péčí
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice 1 den

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Odstranění chrápání

Monitoring spánku - spánková laboratoř

Zpět na výběr zákroků