×

Operace sleep apnea syndromu


Diagnostika, léčba a prevence / ORL

Co je to operace pro sleep anea

Spánkový apnoický syndrom vede k narušení spánku, nedostatečnému odpočinku jedince a zvýšenému riziku některých onemocnění. Díky operaci dojde ke zlepšení průchodnosti dýchacích a polykacích cest, zamezí se vibracím měkkého patra při spánku, tedy chrápání a kolapsu měkkých tkání v hltanu (dočasné zástavě dýchání).

Pro koho je operace určena

Důvodem k zákroku je spánkový apnoický syndrom, což je krátkodobá zástava dýchání při spánku. Tím je v průběhu noci omezen přísun kyslíku, narušen spánek, narůstá únava nemocného a postupně se zhoršuje jeho celkový zdravotní stav. Toto onemocnění bývá doprovázeno hlasitým chrápáním.

Před zákrokem

Lékař vám při vstupním vyšetření vysvětlí postup zákroku, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s tímto výkonem. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami. Týden před výkonem je nutné zajistit interní předoperační vyšetření včetně základní laboratoře a EKG (vše lze absolvovat na naší klinice).

Jak operace pro sleep apnea probíhá

Operace se provádí v celkové anestezii. Výkon spočívá v odstranění krčních mandlí, zkrácení a plastice měkkého patra přes ústa.

Po zákroku

Délka hospitalizace na klinice bývá 1 – 2 dny, po výkonu je vhodné omezit fyzickou zátěž minimálně po dobu 1 týdne. Po stejnou dobu je též předpokládána i pracovní neschopnost.

Objednat se
Délka zákroku: 1 - 2 hodiny
Délka hospitalizace: 1 - 2 dny
Cena: 41.300 - 48.400 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena za tonsilektomii již zahrnuje:

  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie až 2 hod
  • Balíček s pooperační péčí
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice až 2 dny

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Zpět na výběr zákroků