×

Lokální ošetření ozonem


Estetická a Plastická Chirurgie / Muži / Celé tělo

Co je to ošetření ozonem

Ozonoterapie začala být využívána v léčbě infikovaných zranění již za 1. světové války, další léčebné možnosti metody byly postupně rozkrývány během 20. století a jsou rozvíjeny i nadále. Ozon, tedy "superaktivní kyslík" ve tkáni velmi rychle reaguje a dochází k dočasnému zvýšení ROS (reactive oxygen species) a dočasnému oxidačnímu stresu v dané lokalitě, což stimuluje místní metabolismus a dochází tak k redukci tukových buněk a rejuvenačnímu efektu - omlazení. 

Pro koho je ošetření určeno

Ošetření ozonem je vhodné pro všechny, co mají zájem o zlepšení vzhledu (zpevnění a mírné zeštíhlení typicky partie podbradku či okolí čelisti, zpevnění břicha, hýždí či dalších částí těla). Ozon má také významné dezinfekční účinky, čehož lze využít při léčbě ran nebo některých kožních infekcí (herpes-opar, bakteriální a některá mykotická onemocnění.)

Před ošetřením

Pokud uvažujete o ošetření ozonem, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie či plastické chirurgie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Lékař vás vyšetří, zhodnotí indikaci k ošetření, stav pokožky, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče a upozorní na případné varianty ošetření.

Jak lokální ošetření ozonem probíhá

Výkon se provádí injekčně v ambulanci lékaře. Malá množství ozonu se aplikují za pomoci velmi tenké jehly v několika jednotlivých injekcích, jejich celkový počet se řídí stavem tkáně a velikostí dané lokality. Nepoužívá se žádná forma anestezie, jelikož ošetření není nikterak bolestivé.

Po ošetření

Během aplikace může klient vnímat v ošetřeném místě tlak a pálení, případně trnutí zubů či zubních krčků, pokud aplikace probíhá v dolní části obličeje. Snášenlivost těchto doprovodných projevů je individuální, obvykle ale není překážkou provedení ošetření.

Objednat se
Odvětví zákroku: dermatologie
Délka zákroku: 10 - 20 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: 1.000 - 2.000 Kč

Související zákroky

Accent

Zpět na výběr zákroků