×

Gynekomastie


Estetická a Plastická Chirurgie / Muži

Co je to Gynekomastie

Gynekomastie je úprava velikosti a tvoru zvětšené prsní žlázy. Velikost a tvar prsní žlázy se u mužů mění v pubertě – v období hormonální nevyváženosti, v období stárnutí – z důvodu poklesu testosteronu a v závislosti na užívání některých léků. Případně může být součástí dalších současně probíhajících onemocnění.

Pro koho je operace určena

Odstranění zvětšené prsní žlázy může být z důvodů estetických, ale zároveň slouží jako prevence možného vzniku onkologického onemocnění prsní žlázy.

Před zákrokem

Pokud o gynekomastii uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, její rozsah, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků operace.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení.

Jak gynekomastie probíhá

Operace probíhá v místní nebo celkové anestezii, dle rozsahu výkonu. Operace umožňuje odstranit zvětšenou prsní žlázu u mužů. Při větší podkožní vrstvě je možné okolí redukovat a korigovat pomocí liposukce a u velkých ochablých prsů je možné za cenu jizev kolem prsního dvorce a pod ním redukovat i nadbytečnou povolenou kůži i roztažený prsní dvorec. Délka, tvar a uložení jizev se může individuálně lišit. Do operační rány bývají zavedeny drény, které se nejčastěji odstraňuji do 48 hodin po výkonu.

Po zákroku

Délka pracovní neschopnosti závisí na rozsahu výkonu a povolání klienta, pohybuje v rozmezí 2 - 4 týdnů. Po operaci je nutné nosit speciální elastické prádlo po dobu nejméně 4 -6 týdnů dle doporučení plastického chirurga, po tuto je doporučováno fyzické šetření. Plná fyzická zátěž bývá většinou možná 6 týdnů po operaci.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1 - 2 hodiny
Délka hospitalizace: ambulantně v případě LA/ 2 dny
Trvanlivost zákroku: trvalé
Cena: 15.700 - 53.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 1-2 hod/ Místní anestezie
  • Balíček s pooperační péčí
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Vibrační tumescentní liposukce břicha a boků

Abdominoplastika

Zpět na výběr zákroků