×

Bělení chrupu Prevdent (Brite smile)


Estetická a Plastická Chirurgie / Muži / Hlava a krk

Co je to zubní bělení Prevdent

Prevdent je ordinační metoda bělení zubů určená ke zesvětlení pomocí kombinace hydrogen-peroxidového gelu a modrého světla s příměsí UV záření, které zlepšuje stupeň vybělení.

Pro koho je ošetření určeno

Důvodem k tomuto ošetření je estetická úprava zubů tak, aby výsledkem byla jejich bělejší barva. Zažloutlá barva zubů může mít řadu příčin: konzumace potravin obsahujících barevné pigmenty (cola, káva, čaj), kouření tabáku nebo se tak mohou projevit úrazy nebo staré výplně, které způsobily odumření zubů.

Před ošetřením

Vhodnou metodu bělení zubů lze u každého pacienta zjistit až po důkladné zubní prohlídce a celkové diagnóze. Z 99% je nutná hygienistická příprava tj. pacient podstoupí celý proces dentální hygieny a teprve poté přijde na řadu bělení. Díky novým metodám však mohou mít po uzdravení chrupu zářivější úsměv všichni pacienti.

Jak ošetření probíhá

Během ordinačního bělení, po kompletní důkladné izolaci měkkých tkání dutiny ústní, bude aplikován na povrch zubů bělící gel. Zuby s naneseným gelem budou exponovány světlem ze speciální lampy v 6x 10 min. procedurách. V průběhu procedury bude otvírání úst podpořeno plastickým retraktorem a chráničem jazyka. Po ukončení procedury bude veškerý gel odstraněn současně s izolací měkkých tkání. Před a po proceduře bude stanoven odstín zubů.

Po ošetření

Výkon nevyžaduje zvláštní režim. V případě citlivosti doporučujeme běžná analgetika. Po bělení zubů, ordinačním i domácím, je nutné dodržovat některá doporučení ohledně jídla a pití. Nejdůležitější je dodržovat následujících 48 hodin (2 dny) po bělení, ale čím déle to budete dodržovat, tím lepší bude výsledek bělení a jeho trvanlivost. Říká se tomu bílá dieta – viz předání poučení dentálním hygienistou. Běžná doba trvání je 1 – 3 roky.

Objednat se
Odvětví zákroku: dentální hygiena
Délka zákroku: 90 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Trvanlivost zákroku: individuální
Cena: 13.450 Kč

Související zákroky

Bělení chrupu Opalescence

Zpět na výběr zákroků