×

CO2 laser


Estetická a Plastická Chirurgie / Muži / Hlava a krk

Co je to CO2 laser

CO2 laser teplem paprsků prohřívá a obnovuje pokožku, ve které se obnovuje tvorba kolgenu a zároveň odstraňuje drobné kožné projevy. U kožních výrůstků lze tímto způsobem rychle a nekomplikovaně odstranit i větší počet projevů.

Pro koho je ošetření určeno

CO2 laser je používán k odpaření kožních útvarků (např. určitých typů klidných pigmentových znamének, vazivových výrůstků či jiných vystouplých projevů), dále k tzv. "laserovému výbrusu" či "laserovému peelingu" pleti, kdy jde o tečkovité "odpaření" velmi jemné povrchové vrstvičky kůže, nejčastěji obličeje. Účelem výkonu je dosáhnout po zhojení zlepšení projevu, který kosmeticky vadí a v případě plošně ošetřené pleti pak obnova pleti a její omlazení – rejuvenace.

Před ošetřením

Pokud o ošetření laserem CO2 uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie či plastické chirurgie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Lékař vás vyšetří, zhodnotí indikaci k ošetření, stav pokožky, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče a upozorní na případné varianty ošetření.

Jak ošetření CO2 laserem probíhá

Výkon probíhá na dermatologickém sálku. Po nanesení anestetického krému na pokožku (10-45 minut podle náročnosti ošetření) probíhá vlastní zákrok. Klient má při zákroku na očích ochranné brýle. 

Po ošetření

Během ošetření je možný pocit štípání, eventuálně pálení, po zákroku pocit tepla v místě ošetření, který obvykle nepřetrvává déle než 24 hodin. Může dojít ke zduření – otoku v místě ošetření, ošetřená partie může být začervenalá. Po odstranění kožních výrůstků jsou v místě zákroku stroupky, po plošném ošetření pleti jde o drobné tečky, postupně malé stroupky. Podle rozsahu ošetřené a individuální rychlosti hojení dochází k vyloupání stroupků obvykle během 5-14 dnů. 

Objednat se
Odvětví zákroku: dermatologie
Délka zákroku: 30 - 120 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: 5.500 - 12.000 Kč
Zpět na výběr zákroků