×

Otoplastika (plastika uší)


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Hlava a krk

Co je to Otoplastika

Otoplastika neboli plastická operace uší je operace odstátých nebo deformovaných ušních boltců, což bývá poměrně častou vrozenou vadou. Díky plastice uší se už mnoho lidí vyrovnalo se svým handicapem, který je trápil řadu let.

Pro koho je operace určena

Odstáté uši se operují po ukončení jejich růstu, to znamená přibližně po 6 roce života.

Před zákrokem

Pokud o plastické operaci uší uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků Otoplastiky.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po plastické operaci uší.

Jak Otoplastika probíhá

Otoplastika se obvykle provádí v místí anestezii. Účelem plastické operace uší je změna tvaru ušního boltce modelováním chrupavčité kostry. Řez je veden v záhybu za ušním boltcem. Výsledná jizva je velice nenápadná.

Po zákroku

Po Otoplastice se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost, svědění, bolesti. Trvale mohou vzniknout jizvy na zadní straně boltce. Vhodná je poloha v polosedě, nejlépe na zádech a chlazení operovaných míst přes obvaz. Provádějte jemné tlakové masáže od 14. dne po operaci. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny. Na noc a sport noste čelenku přes uši po dobu 3-4 měsíců po operaci uší. Uši chraňte 3 měsíce před mrazem a horkem. Stehy budou v návaznosti na kontrolu vyndány 10-12 dnů po operaci. Po plastice uší je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2-3 týdny.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1 - 1,5 hodiny
Délka hospitalizace: obvykle prováděno ambulantně
Trvanlivost zákroku: trvalé
Cena: 9.650 - 28.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Místní anestezie 1-1,5 hodiny
  • Balíček s pooperační péčí
  • Samotný operační výkon 

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

 

Zpět na výběr zákroků