×

Modelace prsou (Mammaplastika)


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Prsa a dekolt

Co je to modelace prsou

Modelace prsou neboli Mammaplastika či Mastopexe je plastická operace vedoucí k pozvednutí, zpevnění a zlepšení tvaru poprsí. Principem zákroku je zlepšení tvaru povislých ňader odstraněním přebytečné kůže, vyzvednutím dvorce i bradavky a umístěním nově tvarovaného prsu do žádoucího místa na hrudníku.

Pro koho je operace určena

K nežádoucím změnám poprsí dochází hlavně po porodu a kojení, ale také při větší redukci váhy či s postupem věku.

Před zákrokem

Pokud o Mammaplastice uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný. Pečlivě s vámi prodiskutuje vaši představu, navrhne metodu, která vám bude co nejlépe vyhovovat z hlediska operačních cílů a také z hlediska vaší konkrétní situace – tvar a velikost prsu, kvalita kůže, či jiné operace v oblasti poprsí. Vysvětlí vám postup operace a umístění následných jizev. Dále také způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků modelace prsou.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po Mammaplastice.

Jak modelace prsou probíhá

Modelace povislých prsou se provádí v celkové anestezii. Běžně si chirurg pořizuje fotografie z čelního a bočního pohledu a z poloprofilu. Prsa vám také změří a podle vašeho věku a rodinné anamnézy doporučí mamograf (rentgenové) či ultrazvukové vyšetření prsu.

Při Mammaplastice se odstraňuje přebytek kůže a při současném zmenšování objemu prsou se také redukuje část mléčné žlázy. Výsledné jizvy zůstávají kolem dvorce, pak svisle dolů k podprsní rýze a v průběhu této rýhy. 

Po zákroku

Po modelaci prsou se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, nepohodlí, necitlivost, přesušená kůže. Trvale mohou vzniknout jizvy. Při ležení je vhodná poloha na zádech. Provádějte tlakové masáže a taping jizev denně po 3 týdnech po operaci. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny. Noste zdravotní prádlo nepřetržitě po dobu 14 dnů, později nejméně 12 hodin denně do plné stabilizace – tj. obvykle 2-3 měsíce. Vyblednutí jizev trvá několik měsíců. Stehy budou v návaznosti na kontrolu vyndány 6-14 dnů po operaci. Po modelaci prsou je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2-3 týdny. Fyzickou zátěž omezte po dobu 4 týdnů po operaci. Výsledek operace vydrží různě v závislosti na následujícím případném těhotenství, stárnutí a změně celkové hmotnosti.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 2 - 4 hodiny
Délka hospitalizace: 2 - 3 dny
Trvanlivost zákroku: individuální
Cena: od 44.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující: 

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 2-4 hod
  • Bandáž na prsa
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice (2-3 dny)
  • Balíček s pooperační péčí
  • Pooperační fyzioterapie

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Zpět na výběr zákroků