×

Liposukce břicha a boků


Estetika / Muži / Boky a pas

Co je to liposukce břicha a boků

Liposukce neboli odsátí tuku je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec. 

Výhody tumescentní liposukce oproti liposukci klasické:

 • zkrácení operačního času i doby rekonvalescence
 • zvýšení odsátého minutového objemu tukové tkáně
 • jemnější a šetrnější pohyby kanyly v podkožní tukové oblasti
 • snížení pooperační bolestivosti, zmenšení modřin a otoků

Pro koho je operace určena

Liposukci doporučujeme zejména lidem, kterým se tukové polštářky v daných partiích tvoří vlivem dědičné dispozice a nelze tato místa dotvarovat ani dietou, ani pilným cvičením.

Před zákrokem

Pokud o liposukci břicha uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, její rozsah, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků liposukce.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po odstranění tuku.

Jak liposukce břicha probíhá

Zákrok se obvykle provádí v celkové anestezii. Oblast liposukce je tenkou jehlou napuštěna fyziologickým roztokem, který též obsahuje anestetikum a adrenalin. To zaručuje bezbolestnost a bezkrevnost výkonu. Tuková tkáň je za použití trubice (kanyly), která se aplikuje pod kůži malými řezy, rozbita a následně se uvolněný tuk přístrojem odsaje.

Po zákroku

Po tumescentní liposukci se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost, svědění, pálení, bolestivost. Vhodná je časná rehabilitace pohybu na lůžku i mimo lůžko. Elastický návlek noste nepřetržitě po dobu 14 dní, dále nejméně 12 hodin denně do úplného odeznění otoku. Provádějte tlakové masáže válečkem přes návlek a lymfodrenáže denně po 3 týdnech po operaci až do odeznění otoku. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny. Je nezbytně nutné omezit slunění po dobu několika měsíců po operaci. Úplné odeznění otoku lze očekávat za 3-6 měsíců i déle. Po liposukci břicha je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2 týdny.

Mám zájem
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1,5 - 3 hodiny (dle rozsahu)
Délka hospitalizace: obvykle 1 den
Trvanlivost zákroku: trvale, pokud nedojde k nárůstu hmotnosti
Cena: 28.500 - 99.000 Kč (dle rozsahu)
Příklad cenové kalkulace

Cena liposukce se odvíjí od jejího rozsahu, počtu ošetřených lokalit a typu anestezie. Individuálně sestavený cenový plán Vám bude předložen a vysvětlen včetně rozsahu výkonu ošetřujícím plastickým chirurgem na základě vstupní konzultace. 

Uvedená orientační cena již obsahuje:

 • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
 • Kompletní předoperační vyšetření
 • Anestezie
 • Samotný operační výkon 
 • Pooperační pobyt na klinice (1 den)
 • Bandáž
 • Balíček s pooperační péčí
 • Pooperační fyzioterapie

Související zákroky

Biologická liposukce břicha

Vanquish břicho a boky

Abdominoplastika

Zpět na výběr zákroků