×

Karboxyterapie


Estetika / Muži / Hlava a krk

Co je to karboxyterapie

Metoda se v medicíně používá od r. 1932 v řadě indikací. Jedná se o injekční apliikaci oxidu uhličitého do požadovaného místa ošetření. Oxid uhličitý je jedním z dýchacích plynů a organismus s ním přirozeně pracuje. V tomto smyslu se tedy nejedná o aplikaci cizí látky.      

Pro koho je ošetření určeno

Nejčastěji je účelem karboxyterapie zlepšení prokrvení, výživy a metabolismu ošetřeného místa (zejména při hojení ran, léčby počínající gangrény, padání vlasů), někdy se též využívá působení proudu plynu, který pomáhá při léčbě celulitidy a některých typů jizev. Tuto metodu lze využít též k redukci malých tukových depozit.

Před ošetřením

Pokud o Karboxyterapii uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Dermatolog vás vyšetří, zhodnotí indikaci k aplikaci výplní, stav pokožky, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče a upozorní na případné varianty ošetření.

Jak karboxyterapie probíhá

Výkon se provádí ambulantně, v ordinaci lékaře, pomocí přístroje určeného pro estetickou injekční karboxyterapii. Před ošetřením se obvykle neprovádí žádná forma znecitlivění, protože tyto navozují dočasné zúžení drobných cévek, což by mohlo negativně ovlivnit nástup a míru efektu. Aplikace CO2 plynu se provádí injekčně, čímž je zajištěno cílené působení metody na konkrétní tkáň.

Po ošetření

Po ošetření je vhodné cca 24 hodin neprovádět extrémní sporty, dále plavání, saunování. Běžné, mírné cvičení je možné. Pokud se vyskytne modřinka či více modřinek, je vhodné danou lokalitu neopalovat až do jejich vymizení. Při kratším pobytu na slunci je doporučeno aplikovat přípravky s vysokým ochranným faktorem, aby nedošlo případně ke vzniku pigmentace v místě původní modřinky.

Mytí ošetřené partie či aplikace kosmetiky je možné ideálně za hodinu a později.

Mám zájem
Odvětví zákroku: dermatologie
Délka zákroku: 10 - 40 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Trvanlivost zákroku: dle povahy problému
Cena: 250 – 2500 Kč/ 1 ošetření
Příklad cenové kalkulace

Cena ošetření se odvíjí od jeho rozsahu - cena za jednu ošetřovanou partii je 2.000 Kč.

Související zákroky

Plazma terapie (PRP)

Zpět na výběr zákroků