×

Nechirurgická úprava nosu


Estetika, plastická chirurgie / Muži / Hlava a krk

Co je to nechirurgická úprava nosu

Neinvazivní korekce nosu je bezoperační metoda, která díky aplikaci fillerů (dermálních výplní) řeší téměř jakékoliv asymetrie a vyrovnává hrbolky na straně, středu nebo špičce nosu, kromě těch, které je nutné řešit pouze chirurgicky. Touto metodou leze snadno a šetrně opticky vyrovnat i tzv. římský nos. 

Pro koho je určena

Nechirurgická úprava nosu je učena pro ty, co jsou nespokojeni s tvarem svého nosu a obávají se invazivního zákroku. Indikaci k ošetření určuje vždy lékař při vstupní konzultaci. U některých asymetrií je nezbytné chirurgické řešení.

Před zákrokem

Indikaci k ošetření určuje vždy lékař-dermatolog při vstupní konzultaci. U některých asymetrií je nezbytné chirurgické řešení, klient je tedy v takovém případě předán do péče plastického chirurga.

Jak zákrok probíhá

Aplikace Filleru se provádí injekčně v ordinaci lékaře, obvykle v místní anestezii nanesením znecitlivujícího krému. Klient tak může v průběhu korigovat proceduru, aby byl s výsledkem úpravy nosu maximálně spokojen.

Po zákroku

Po aplikaci výplňového materiálu by mělo dojít k ihned viditelnému, přiměřenému efektu. Zároveň však může vzniknout i mírný otok, který tento efekt lehce maskuje. Otok se vstřebá obvykle během cca 3 dnů. Zbytky otoku, obvykle již diskrétní, mohou být v místě patrné až 3 týdny. Proto detail dosaženého efektu posuzujeme až s odstupem, za 3-4 týdny. Po ošetření nevzniká žádné omezení a není nutná rekonvalescence. Doba, za níž tělo dermální výplně odbourá je vždy individuální, efekt obvykle trvá přibližně 1 rok.

Mám zájem
Odvětví zákroku: dermatologie
Délka zákroku: 45 - 60 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Trvanlivost zákroku: 3/4 roku - 2 roky

Související zákroky

Rhinoplastika

Zpět na výběr zákroků