×

Peeling


Estetika, plastická chirurgie / Muži / Hlava a krk

Co je to Peeling

Peeling patří k tradičním metodám oboru estetická medicína prováděným už od dob starověkého Egypta. Jedná se o neinvazivní metodu, která slouží k projasnění a omlazení stárnoucí pleti, vyhlazení jemných vrásek, zjemnění jizev po akné a rozšířených pórů a odstranění pigmentových skvrn. Také příznivě působí na příliš mastnou pokožku.

Pro koho je ošetření určeno

Peeling je doporučován všem, co chtějí rychle a účinně omladit a regenerovat pokožku obličeje, krku, ale také na hřbetu rukou a zad. Chemický peeling je vhodný pro všechny, kdo očekávají rychlé zlepšení vzhledu pleti, zjemnění vrásek a pleti narušené sluncem. Trvá několik minut a používá se při něm peelingová směs různých látek.

Před ošetřením

Pokud o chemickém peelingu uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Dermatolog vás vyšetří, zhodnotí indikaci k ošetření, stav pokožky, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče a upozorní na případné varianty ošetření.

Jak ošetření chemickým peelingem probíhá

Peelingu existuje celá řada a liší se též intenzitou, frekvencí opakování ošetření a výsledným efektem. Velmi oblíbené jsou peelingy řady Renophase (přípravek na bázi kyseliny glykolové s přidáním přírodních součástí k podpoře efektu). Toto ošetření je prováděno lékařem a trvá cca 20 minut. Obvykle se provádí 4 – 6 ošetření s frekvencí jednou za týden až 14 dní, olupování kůže po tomto typu peelingu nenastává nebo je minimální. Zlepšení je přitom obvykle dobře patrné. Po ošetření je nutné na slunci používat ochranný faktor 40 – 50 a pokud možno se neopalovat cíleně. 

Další možností je peeling kyselinou glykolovou. Jedná se o jemný peeling, po zákroku bývá dočasné zarudnutí pleti trvající cca 1 - 3 den, může být i nepříjemná suchost pleti, někdy až olupování. 

O něco razantnější je Easy peel (trichloroctová kyselina + směs dalších látek ke zlepšení efektu), kdy je již nutno počítat s olupováním suchých šupinek, trvajícím obvykle 2 – 7 dny po zákroku. Zákrok se opět provádí jednou za týden až 14 dní a měl by být proveden 4x. Ochrana před sluncem je zde nutná. 

Na naší klinice doporučujeme též peeling Dermaceutic (TCA peeling).

V nižší koncentraci TCA peeling okamžitě odloučí povrchové vrstvy kůže, tím odstraní jemné vrásky a zlepší strukturu pleti. Ve vyšší koncentraci se používá namísto laseru k vyhlazování jizviček po akné či vrásek na obličeji. Většinou je přípravek aplikován 1 až 3x a účinek se dostaví po 1 až 2 týdnech. Nutnou podmínkou aplikace je však následná ochrana před sluněním, proto je vhodná doba na peeling během zimních měsíců.

Mám zájem
Odvětví zákroku: dermatologie
Délka zákroku: 30 - 60 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Trvanlivost zákroku: individuální
Cena: 1.000 - 6.200 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena ošetření se odvíjí od jeho rozsahu a zvoleném typu peelingu.

CHEMICKÝ PEELING  
Povrchový  peeling Cosmo Peel TCA 15% 1.550 Kč
Středně hluboký peeling Cosmo Peel TCA 20% 1.650 Kč
Hluboký peeling Cosmo Peel Forte 1.750 Kč
Peeling řady Renophase 1 000 Kč
Peeling TCA 1 350 Kč
Peeling k léčbě akné 1 300 Kč
Peeling depigmentační 1 300 Kč

Související zákroky

Mezoterapie

Accent Pixel

Plazma terapie (PRP) - nová ACP metoda

Zpět na výběr zákroků