×

Plazma terapie (PRP)


Estetika / Muži / Hlava a krk

Co je to plazma terapie (PRP)

Účelem plasma terapie je regenerace ošetřeného místa. Plasma je součástí krve a Platelet-rich plasma (PRP) je plasma bohatá na krevní destičky. Metoda je to tedy velmi přirozená. Krevní destičky obsahují buněčné růstové faktory, které jsou schopny po injekční aplikaci do cílového místa stimulovat kmenové buňky tkáně a tímto navodit regeneraci daného místa – při aplikaci do kůže tedy působí omlazení kůže a při aplikaci do kůže ovlasené části hlavy dochází zlepšení růstu vlasů. PRP lze použít samostatně anebo lze využít kombinaci s hyaluronovou kyselinou.

Podle účelu může být aplikace povrchová (velmi šetrná - jemné ťukání hrotem jehly, při kterém vznikají povrchová ranečky, přes které se plasma vstřebává do kůže – tuto aplikaci provádíme zejména při léčbě padání vlasů) nebo intradermální (kdy injekce prochází skrz povrch kůže – aplikace k omlazení pleti).    

Pro koho je ošetření určeno

Metodu lze použít k omlazení pleti, zlepšení růstu vlasů, v léčbě hojení ran, např. tzv. diabetické nohy.

Před ošetřením

Pokud o plasma terapii uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Dermatolog vás vyšetří, zhodnotí indikaci k aplikaci výplní, stav pokožky, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče a upozorní na případné varianty ošetření.

Jak plazma terapie probíhá

Výkon se provádí na dermatologickém sálku, často s aplikací znecitlivujícího krému (záleží na lokalitě a způsobu aplikace – u povrchové aplikace se anestetický krém nepoužívá, v případě intradermální aplikace (skrz povrch kůže) před výkonem partii obvykle znecitlivíme lokálně aplikovaným anestetickým krémem či gelem. Nejprve je proveden odběr krve (typicky 1 zkumavka 8 ml krve nebo více zkumavek při větším počtu ošetřených lokalit či při speciálním ošetřením – např. léčba ran). Tato krev je pak krátce zpracována v centrifuze. Vlastní aplikace PRP je vždy injekční. Používá se mezoterapeutická jehla, která je velmi jemná, ošetření je tedy bolestivé minimálně.

Po ošetření

Po plasma terapii je vhodné vynechat aplikaci kosmetických přípravků na ošetřenou partii ideálně po dobu 24 hodin. Ošetření v kosmetickém salonu je vhodné absolvovat ideálně až po pauze 14 dnů. Při pobytu na slunci je vhodné ošetřenou lokalitu chránit přípravkem s ochranným SPF50. Po výkonu je vhodné alespoň 12 hodin necvičit, alespoň týden nenavštěvovat saunu. Plavání v bazénu je možné následující den po výkonu.

Pokud jde o aplikaci do ovlasené kůže za účelem zlepšení růstu vlasů, doporučujeme nemýt si vlasy ideálně 2-3 dny po výkonu. 

Zlepšení je vhodné hodnotit nejdříve za měsíc po ošetření, lépe až za 3 měsíce.

Mám zájem
Odvětví zákroku: dermatologie
Délka zákroku: 60 - 90 minut
Délka hospitalizace: prováděno ambulantně
Trvanlivost zákroku: dle povahy problému
Cena: 6.100 - 16.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a typu ošetření.

PRP Classic 5 850 Kč
PRP Extra 7 850 Kč
PRP Plus 12 500 Kč

Související zákroky

Mezoterapie

Accent Pixel

Zpět na výběr zákroků