×

Mezoterapie


Estetika, plastická chirurgie / Ženy / Hlava a krk

Co je to mezoterapie

Mezoterapie je velmi oblíbená a účinná rejuvenační metoda přímého injekčního zavádění kyseliny hyaluronové, která intenzivně váže vodu, do kůže. Podle charakteru aplikované látky a účelu může být hloubka injekce různá - povrchová (velmi šetrná – jemné ťukání hrotem jehly) anebo intradermální (lék je aplikován skrze povrch kůže). Nejčastěji je mezoterapie používána na kůži v obličeji, na krku a v dekoltu. Pokožka se tím revitalizuje a hydratuje, což se projeví větší elasticitou, pevností a znatelným vyhlazením povrchu.

Pro koho je ošetření určeno

Mezoterapie zajišťuje dlouhodobější hydrataci pokožky, což je vhodné především u pleti velmi suché, starší či přesušené povětrnostními podmínkami, při dlouhodobém pobytu v klimatizovaných prostorách.

Před ošetřením

Pokud o mezoterapii uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Dermatolog vás vyšetří, zhodnotí indikaci k aplikaci výplní, stav pokožky, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče a upozorní na případné varianty ošetření.

Jak mezoterapie probíhá

Mezoterapie se provádí v ordinaci lékaře, v případě povrchové variantě je to bez anestetického krému, v případě intradermální aplikace (skrz povrch kůže) před výkonem partii znecitlivíme lokálně aplikovaným anestetickým krémem či gelem. Vlastní aplikace je vždy injekční. Používá se mezoterapeutická jehla, která je velmi jemná, ošetření je tedy bolestivé minimálně.

Po ošetření

U mezoterapie je vhodné vynechat aplikaci kosmetických přípravků na ošetřenou partii ideálně po dobu 24 hodin. Během hojení se objeví drobné stroupky, nerovnosti či modřinky, které zmizí asi za 7 - 14 dnů. Ošetření v kosmetickém salonu je vhodné absolvovat ideálně až po pauze 14 dnů. Při pobytu na slunci je vhodné ošetřenou lokalitu chránit přípravkem s ochranným SPF50. Po ošetření je vhodné alespoň 12 hodin necvičit, alespoň týden nenavštěvovat saunu. Plavání v bazénu je možné následující den po výkonu.

Počet zákroků a jejich vhodná četnost je individuální. Druhé ošetření provádíme obvykle po měsíci a třetí po dalším měsíci. Pro udržení účinku je vhodné podstoupit ošetření např. 2x ročně. Řada klientek absolvuje mezoterapii od počátku např. 2x ročně, záleží též na výchozím stavu. 

Mám zájem
Odvětví zákroku: dermatologie
Délka zákroku: 30 - 90 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Trvanlivost zákroku: 6 měsíců
Cena: 2.000 - 11.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena ošetření se odvíjí od jeho rozsahu a použitého materiálu. 

MEZOTERAPIE - HYDRATACE PLETI  
Belotero hydra 1 ml 4 400 Kč
Viscoderm 2 1 ml 2 800 Kč
Restylane Vital 1 ml 6 700 Kč
Dermaheal SB 5 ml 2 000 Kč
Teosyal Redensity 1 ml 3 860 Kč
Filorga NCTF 135 HA 3 ml 3 900 Kč

Související zákroky

Plazma terapie (PRP) - nová ACP metoda

Needle shaping

Skinbooster

Zpět na výběr zákroků