Plastická operace, liposukce, stomatologie - GHC Praha

Klinika GHC Praha – Váš partner pro zdraví a krásu

Liposukce - odsátí tuku

Liposukce je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec. 

Liposukci doporučujeme zejména lidem, kterým se tukové polštářky tvoří vlivem dědičné dispozice a nelze je vytvarovat ani dietou, ani pilným cvičením.

Nejčastější výkony bývají u žen:

U mužů to nejčastěji bývá:

Tumescentní liposukce s vibrací postupně nahrazuje klasickou liposukci

 

Hlavní výhody vibrační liposukce:

Jak zákrok probíhá?

Oblast liposukce se tenkou jehlou napustí tumescentním roztokem, který obsahuje anestetikum a adrenalin. To zaručuje bezbolestnost a bezkrevnost výkonu. Poté se přistoupí k odsátí tuku. Díky vibracím je vibrační liposukce snadnější a rychlejší, přestože se používají velmi tenké (2–3mm) kanylky. Stupeň vibrací je možno nastavit dle potřeby.

Co se děje po zákroku?

Dva týdny po operaci nosíte elastické prádlo. Stehy se odstraňují zhruba 7 – 10 dnů po výkonu. První dva dny je vhodný klid v domácím ošetření – záleží na typu ošetřované oblasti, v některých případech je možné se zařadit do pracovního života již druhý den po zákroku. Pracovní omezení většinou není potřebné, sportovní omezení pouze několik dnů podle rozsahu výkonu a lokality. Sprchování je povoleno už následující den po zákroku. 


Video: Jste vhodný kandidát na liposukci? 

Objednat se

Zpět

Nejžádanější výkony
Foto a video galerie Newsletter
powered by Plastická-chirurgie.info
GHC genetics Otevřít okno