×

Endokrinologie


Diagnostika, léčba a prevence

Endokrinologie řeší problémy žláz s vnitřní sekrecí (štítná žláza, příštítná tělíska, podvěsek mozkový, nadledviny aj.), které produkují látky hormonální povahy a ovlivňují většinu dějů v lidském organismu. Proto je i škála příznaků velmi široká a zahrnuje dlouhodobou únavu, ztrátu energie, změny tělesné hmotnosti ve smyslu plus i mínus, pocity tlaků na krku, kožní změny, zvýšené vypadávání vlasů, zvětšení očních bulbů apod.

V důsledku poruchy endokrinní žlázy se tvoří hormonů málo nebo naopak nadbytek a podle toho pak vznikají příznaky ze snížené či zvýšené funkce.  

Na základě vstupního endokrinologického vyšetření specialistou je stanoven vyšetřovací postup, kdy lékař určuje další potřebná vyšetření např. ultrazvukové vyšetření, stanovení hladin hormonů v krvi, event. i v moči. V indikovaných případech se provádí punkce štítné žlázy s odběrem vzorku tkáně nebo vyšetření na přístroji počítačové tomografie nebo magnetické rezonance.

Klinika GHC Praha zajišťuje kompletní endokrinologické vyšetření dospělých i dětí a nabízí i speciální preventivní vyšetřovací balíčky, zvlášť pro muže a zvlášť pro ženy.

Ceník

Endokrinologické vstupní vyšetření 3.600 Kč
Kontrolní endokrinologické vyšetření 1.900 Kč
Sonografické vyšetření - štítná žláza 2.900 Kč
 

 
Objednat se