×

Preventivní endokrinologický program


Diagnostika, léčba a prevence / Endokrinologie

Preventivní endokrinologický program nabízí účinná preventivní vyšetření vedoucí k včasné diagnostice nemocí žláz s vnitřní sekrecí a následně moderní léčbu konkrétního problému.

Preventivní endokrinologickou prohlídku by měl absolvovat každý, v jehož rodině se vyskytuje endokrinologické onemocnění, zejména porucha štítné žlázy, která je častější u žen než u mužů, a má tedy u žen tzv. genetickou predispozici, což znamená, že po ženské linii bývá v další generaci porucha štítné žlázy častější. U pacientů s příznaky jako je dlouhodobá únava, úbytek energie, změny tělesné hmotnosti, a to jak její nárůst tak i úbytek, pocity tlaku na krku, suchá kůže, zvýšené vypadávání vlasů a mnoho dalších, je vyšetření nezbytné. U dětí se k těmto příznakům připojují i možné problémy vývojové, jako jsou poruchy růstu nebo pubertálního zrání.

Preventivní endokrinologický program zahrnuje klinické vyšetření specialistou endokrinologem, ultrazvukové vyšetření štítné žlázy specializovaným zkušeným sonografistou, laboratorní vyšetření z krve, případně z moči, popř. další specializovaná vyšetření budou doplněna dle individuální potřeby. Součástí tohoto programu je i souhrnná lékařská zpráva. Pokud je zjištěno onemocnění vyžadující sledování a léčbu, nabízíme v naší endokrinologické ambulanci i tuto následnou komplexní péči.

Objednat se
Délka zákroku: 2x cca 45 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: 7.900,- Kč

Související zákroky

Endokrinologie

Sonografie - ultrazvuk

Vnitřní lékařství

Zpět na výběr zákroků