×

Léčba a prevence bolestí pohybového aparátu


Diagnostika, léčba a prevence / Hlavní léčebné terapie

Co je to program komplexního vyšetření pohybového aparátu

Jedná se o komplexní vyšetření pohybového aparátu, které má za cíl diagnostikovat původ chronické či akutní bolesti a stanovit individuální léčebný plán pro zlepšení, v případě možnosti vyléčení bolesti a s tím spojené zlepšení kondice a výkonnosti klienta. Klinika GHC Praha nabízí spojení interního a rehabilitační lékaře pro komplexní a cílenou diagnostiku spolu s fyzioterapeuty a maséry pro následnou efektivní terapii.

Pro koho je program určen

Bolí vás záda a bolest vás omezuje v každodenním životě? Máte problémy s krční páteří? Chtěli byste zvýšit pohybovou aktivitu, ale bolesti těla vám to nedovolí? Program komplexního vyšetření pohybového aparátu je tu právě pro vás.

Před zahájením programu

Máte-li zájem o náš program, postačí pouze kontaktovat naše klientské centrum na ghc@ghc.cz, kde s vámi bude termín vstupního vyšetření dojednán.

Jak vyšetření probíhá

Nejprve je nutné formou rozhovoru s klientem získat co nejpřesnější anamnézu (tzv. historii zdravotního stavu klienta). Poté následuje tzv. podrobné fyzikální vyšetření, které se provádí pomocí smyslů lékaře – pohled, pohmat, poklep, poslech, se zaměřením se na problematické oblasti, např. vadné pohybové stereotypy. Následuje ultrazvukové (sonografické) vyšetření nejvíce zatížených a problematických kloubů – ramena, kolena, kyčle.

Pro zobrazení kloubní struktury se jako klasická metoda používá rentgenové vyšetření, které odhalí poruchy kostní struktury. Pro zobrazení měkkých tkání kloubu (chrupavka, vazivo) se dnes používá kloubní ultrazvukové vyšetření. Klinika GHC Praha nabízí svým klientům možnost vyšetření jedním z nejlepších dosažitelných ultrazvukových přístrojů.

Další převratnou metodou v oblasti ultrazvukového vyšetření je tzv. “power-doppler”. Kdy je možné pomocí tzv. barevného mapování určit zánětlivou aktivitu kloubní struktury.

Po vyšetření

Na základě analýzy výsledků vyšetření je klientovi navržen další léčebný plán k překonání chronických bolestí a jejich příčin, včetně léčebného plánu s fyzioterapeutem – individuální cvičení, podpůrné metody manuální či přístrojové. Vstupní vyšetření zahrnuje též individuální instruktáž provedenou lékařem, jaké pohybové stereotypy je potřeba si pro zvládnutí problému osvojit.

Objednat se