×

Monitoring spánku - spánková laboratoř


Diagnostika, léčba a prevence / ORL

Co je to monitoring spánku

Jedná se o přístrojový monitoring v průběhu spánku, který odhalí příčiny chrápání i nespavosti a zejména vyloučí spánkovou apnoi, což je časté a závažné onemocnění, kdy nemocný v podstatě přestává ve spánku dýchat. Následkem toho dojde k částečnému probuzení a k obnovení dechu. Tím je v průběhu noci omezen přísun kyslíku, narušen spánek, narůstá únava nemocného a postupně se zhoršuje jeho celkový zdravotní stav. Toto onemocnění bývá doprovázeno hlasitým chrápáním. 

Pro koho je monitoring určen

Spánkový monitoring je určen pro všechny, co chtějí mít jistotu, že apnoí netrpí. Doporučujeme jej ale zejména klientům, kteří hlasitě chrápou, jiné osoby u nich v noci pozorují přerušované dýchání, často se v noci probouzejí, jsou při probuzení zadýchaní, trpí bolestmi hlavy a zvýšenou únavou během dne spojenou se zhoršenou pozorností. Toto bývají časté příznaky spánkové apnoe.

Před monitoringem

Pokud máte zájem o monitoring spánku na Klinice GHC Praha, stačí odeslat níže uvedený objednávkový formulář nebo poslat email na adresu ghc@ghc.cz se závaznou či nezávaznou poptávkou. Zpět Vás bude kontaktovat naše klientské centrum, kde s Vámi bude domluven nejvhodnější termín dle Vašich časových možností. Pak již postačí dostavit se ve stanovený termín k nám na kliniku. Upozorňujeme, že je nutné před monitoringem neužívat žádný alkohol či omamné látky. Tyto látky ovlivňují kvalitu spánku a znehodnocují výsledky testu.

Jak monitoring spánku probíhá

Dostavíte se v domluvený termín na kliniku a po Vašem příchodu budete ubytování na pokoji hotelového typu, kde budete mít naprosté soukromí a pohodlí - vlastní sociální zázemí, TV, WIFI a bude pro Vás připravena večeře. Absolvujete vstupní konzultaci s lékařem, který Vám celý následující proces důkladně vysvětlí a budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem monitoringu, Vaším očekáváním a obavami. V čase, kdy běžně usínáte nebo v čase domluveném, Vám bude připevněn na hrudník pomocí popruhu přístroj na monitoring spánku tak, aby Vás neomezoval při pohybu a spánku. Dále se připevní několik senzorů. V průběhu noci a bez rušení spánku klienta bude zdravotnickým personálem pravidelně kontrolován řádný průběh monitoringu a zda jsou získávána potřebná data.

Po monitoringu

Po probuzení a před propuštěním z kliniky bude klient informován o případné přítomnosti spánkové apnoe. Pokud byl monitoring indikován z důvodu přítomnosti chrápání a spánková apnoe potvrzena nebyla, je možné k chirurgickému řešení chrápání (po ORL vyšetření) přistoupit. V případě přítomnosti spánkové apnoe bude ORL specialistou ve spolupráci s internistou navržen léčebný plán, který bude klientovi důkladně vysvětlen a jím odsouhlasen.

Objednat se
Délka hospitalizace: 1 noc
Cena: 4.900 Kč

Cena vč. vyhodnocení

Související zákroky

Odstranění chrápání

Zpět na výběr zákroků