×

Septoplastika (operace nosní přepážky)


Diagnostika, léčba a prevence / ORL

Co je to septoplastika

Jedná se o chirurgický výkon, kterým je upravena vybočená nosní přepážka a tím zlepšena nosní průchodnost, která bývá většinou jednostranná a způsobena buď úrazem nebo vývojově.

Pro koho je operace určena

Důvodem k zákroku je vybočená nosní přepážka a tím zhoršená nosní průchodnost, následkem čehož dochází k bolestem hlavy a zhoršenému dýchání a zánětu v oblasti nosní dutiny a vedlejších nosních dutin na straně vybočení přepážky.

Před zákrokem

Lékař vám při vstupním vyšetření vysvětlí postup zákroku, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s tímto výkonem. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami. Týden před výkonem je nutné zajistit interní předoperační vyšetření včetně základní laboratoře a EKG (vše lze absolvovat na naší klinice).

Jak septoplastika probíhá

Septoplastika se provádí endoskopicky v celkové anestezii. Po naříznutí sliznice při předním okraji nosní přepážky a po odklopení sliznice od chrupavčité a kostěné části se odstraní vykloněná část kosti a chrupavky. Zbytek se vymodeluje, sliznice se přišije zpět a na závěr se našijí z obou stran přepážky umělohmotné folie (splinty).

Po zákroku

Délka hospitalizace je obvykle 2 dny, při obtížnějším hojení se může prodloužit. Po operaci bude zavedena dočasná nosní tamponáda. Ihned po vytažení je nutné používat několik dní nosní kapky a borovou mast. Pracovní neschopnost trvá přibližně 2-3 týdny po propuštění, po tutéž dobu by se měly vyloučit sportovní aktivity.

Objednat se
Délka zákroku: 1 - 2 hodiny
Délka hospitalizace: 2 dny
Cena: 44.300 - 49.800 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena za septoplastiku již zahrnuje:

  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 1-2 hod
  • Balíček s pooperační péčí
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice 2 dny

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Rhinoplastika (plastika nosu)

Zpět na výběr zákroků