×

Rhinoplastika (plastika nosu)


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Hlava a krk

Co je to Rhinoplastika

Rhinoplastika neboli plastická operace nosu je chirurgický zákrok, jehož účelem je změna nežádoucího zevního tvaru nosu a zlepšení dýchání nosem.

Pro koho je operace nosu určena

Nos tvoří střed obličeje a spoluvytváří jeho charakter. Existuje mnoho lidí, které tvar nebo velikost nosu trápí a snižuje jejich sebevědomí. Estetický efekt Rhinoplastiky bývá značný a velmi výrazný bývá také dopad na psychiku pacienta. Tento typ operace lékaři provádějí po ukončení růstu a puberty. Horní věková hranice pro plastiku nosu není pevně stanovena, ale ideální je podstoupit operaci do 35 let věku, pak již klesá elasticita kůže.

Před zákrokem

Pokud o plastické operaci nosu uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás Rhinoplastika vhodná, vysvětlí vám postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků Rhinoplastiky.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po plastické operaci nosu.

Jak Rhinoplastika probíhá

Účelem plastiky nosu je změna tvaru nosu změnou postavení a velikosti chrupavčité a kostěné složky nosu a jeho chrupavčité přepážky. Operace nosu se provádí v místní anestezii s nitrožilní sedací nebo v celkové anestezii. Plastická operace nosu nezanechává zevní viditelné jizvy, jelikož operační přístup je zevnitř. Samotná operace ani pooperační stav nebývá bolestivý.

Po zákroku

Po Rhinoplastice se mohou dočasně vyskytnout modřiny i v oblasti očí a víček, bolesti hlavy, otok trvající několik týdnů až měsíců. Vhodná je poloha v polosedě a chlazení operovaných míst přes obvaz, sádra 14 dní, tamponáda 3-10 dní. Provádějte tlakové masáže denně za 3 týdny po operaci s nácvikem před zrcadlem. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny. Kontrola proběhne 6-8 dnů po výkonu. Po operaci nosu je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2-3 týdny. Dosažení plného konečného efektu může trvat až 1 rok.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1 - 2 hodiny
Délka hospitalizace: 1 den
Trvanlivost zákroku: trvalé
Cena: od 31.200 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 1-2 hod/Analgosedace s místní anestezií
  • Balíček s pooperační péčí
  • Pooperační fyzioterapie
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Nechirurgická úprava nosu

Zpět na výběr zákroků