×

Tonsilektomie (odstranění krčních mandlí)


Diagnostika, léčba a prevence / ORL

Co je to tensilektomie

Jedná se o chirurgický výkon, při kterém jsou odstraněny krční mandle.

Pro koho je operace určena

Důvodem k zákroku je postižení krčních mandlí vleklým zánětem, absesem, nádorem či ohrožení komplikacemi z rozšíření infekce z madle do jiných orgánů.

Před zákrokem

Lékař vám při vstupním vyšetření vysvětlí postup zákroku, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s tímto výkonem. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami. Týden před výkonem v celkové anestezii je nutné zajistit interní předoperační vyšetření včetně základní laboratoře a EKG (vše lze absolvovat na naší klinice).

Jak tonsilektomie probíhá

Tonsilktomie se provádí v místním znecitlivění nebo v celkové anestezii. Operatér odstraňuje krční mandle, které jsou uloženy ve svých lůžkách na přechodu dutiny ústní a hltanu.

Po zákroku

Po operaci je nutné dodržovat klidový režim, ledové obklady na krk, kloktat od 1. dne po operaci nejméně 5x denně a více. Sprchovat se vlažnou (ne horkou) vodou, vyhýbat se horkým a dráždivým jídlům či nápojům. Je vhodné nekouřit a nepožívat alkoholické nápoje.

Objednat se
Délka zákroku: 60 min.
Délka hospitalizace: 1 den v případě CA
Cena: 18.790 - 29.300 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cenový rozdíl se odvíjí od zvolené formy anestezie a hospitalizace. Cena za tonsilektomii již zahrnuje:

  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 1 hod/ lokální anestezie
  • Balíček s pooperační péčí
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice 1 den v případě celkové anestezie

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Odstranění chrápání

Monitoring spánku - spánková laboratoř

Zpět na výběr zákroků