×

Turbinoplastika


Diagnostika, léčba a prevence / ORL

Co je to turbinoplastika

Jedná se o drobný ambulantní zákrok, který se provádí endoskopicky za účelem zlepšení nosní průchodnosti s následným obnovením dýchání.

Pro koho je operace určena

Důvodem k turbinoplastice je zbytnělá nosní sliznice a uzavření přirozených ústí vedlejších nosních dutin a tím zhoršená průchodnost nosu. Následkem čehož dochází k bolestem hlavy, chrápání a opakovaným zánětům vedlejších nosních dutin.

Před zákrokem

Lékař vám při vstupním vyšetření vysvětlí postup zákroku, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s tímto výkonem. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami.

Jak turbinoplastika probíhá

Turbinoplastika se nejčastěji provádí endoskopicky v lokální anestezii, kdy je za pomocí radiofrekvenční ablace nosem zavedena sonda až do sliznice, čímž dochází k minimalizaci pooperačních jizev či komplikací. Po provedení plastické úpravy dolní skořepy nosní se v závěru do dutiny nosní vloží tampony, které napomáhají ke stavění krvácení. Hospitalizace v tomto případě není nutná.

Po zákroku

U tohoto zprůchodnění nosu není nutná hospitalizace na klinice. První den po turbinoplastice je vhodné dodržet klidový režim na lůžku. Jinak není stanovený žádný zvláštní režim. Fyzickou zátěž je vhodní omezit na dobu 1- 3 dnů.

Objednat se
Délka zákroku: 10 - 30 minut
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: 19.900 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena za turbinoplastiku již zahrnuje:

  • Lokální anestezii do 1 hod
  • Lékový balíček po lokální anestezii
  • Samotný operační výkon 

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků či zvolení celkové anestezie vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Rhinoplastika

Septoplastika (operace nosní přepážky)

Zpět na výběr zákroků