×

Zubní implantáty


Diagnostika, léčba a prevence / Stomatologie

Co je to zubní implantát

Pomocí zubních implantátů jsme schopni nahradit jeden zub, celou jejich skupinu nebo můžeme ošetřit bezzubou čelist. Ve zdravých ústech přenáší při žvýkání kořen zubu sílu do čelisti a tím pomáhá zachovat a vyživovat kost. Zubní implantát se při vhojování spojí s tělem, a tak zcela nahrazuje kořen původního zubu i jeho funkci, přičemž sousední zuby zůstávají neporušeny.

Naše klinika pracuje jen s těmi nejlepšími, proto používáme švýcarské zubní implantáty Straumann, které jsou zárukou kvality.

Pro koho je určen

Zubní implantát je vhodný pro každého, kdo uvažuje či potřebuje zlepšení žvýkacích funkcí či vylepšení estetické stránky chrupu. Zubní implantaci není možné provést, pokud má klient alergii na titan, nedostatečné množství kvalitní kosti, špatnou hygienu chrupu, je silný kuřák či trpí nějakým závažným onemocněním. U mladistvých lze implantaci provést po ukončení růstu čelisti, tzn. u dívek po 15 roce věku a u chlapců od 17-18 let.

Před zákrokem

Pokud o zubním implantátu uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci a vyšetření u stomatochirurga, který provede OPG snímek a zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, stanoví léčebný plán, vysvětlí vám postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených se zákrokem. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem výkonu, vaším očekáváním a obavami z výsledků.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na implantaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení.

Jak zubní implantace probíhá

Implantát se zavádí v lokální anestesii nebo analgosedaci za přítomnosti anestesiologa. Úspěch přitom závisí na co nejpřesnějším umístění implantátu, tak, aby došlo k co nejmenšímu poškození kosti. A k tomu dnes slouží aktivní navigovaná chirurgie, která je velmi přesná. Nejdříve se zavádí nitrokostní část, která se musí vhojit. Tato fáze trvá standardně zhruba dva měsíce (stehy jsou odstraněny za 7-14 dní po zavedení nitrokostní části zubního implantátu). Suprakonstrukce, tedy spojovací část mezi nitrokostní částí a korunkou, je nasazována většinou až po zhojení. Následně je pak možné nasadit na titanový implantát korunku. Nejčastěji je volena korunka keramická, s níž je pak zub nerozeznatelný od ostatních, a to barvou i tvarem.

V některých případech lze postupovat i rychleji a je možné implantát zavést do extrakční rány ihned po vytažení špatného zubu. V případech, že je poškozená kost a je nutné ji doplňovat – augmentovat, se celková doba léčby prodlužuje.

Po zákroku

Po zubní implantaci se doporučuje přikládat studené obklady, elevace hlavy, v případě bolesti je možné užívání analgetik. Lékař může rozhodnout o doplňkové léčbě antibiotiky. Spojení srůstání implantátu s kostí se nesmí zubní implantát přetěžovat, je nutné pečlivě dodržovat dietní opatření doporučené ošetřujícím lékařem. Aby nebylo ohroženo vhojení, musí být dodrženy zásady ústní hygieny, nodoporučuje se ani alkohol a kouření. Týden po zákroku se nedoporučuje opalování, sportování ani větší fyzická námaha.

Chci vědět více
Délka zákroku: 60 - 90 min.
Délka hospitalizace: provádí se obvykle ambulantně
Cena: 32.650 - 38.970 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena implantace se odvíjí od výběru typu implantátu, abutmentu (spojení mezi nitrokostní částí a korunkou) a korunky. Dále také od výběru anestezie, v případě alagosedace se cena navyšuje o její cenu a o nutnou hospitalizaci. Přesný cenový plán vám bude předložen a vysvětlen ošetřujícím lékařem.

Kalkulace již obsahuje:

injekční anestezie 2x 
zavedení implantátu
sutura rány
lékový balíček
suprakonstrukce
cementace
implantát Straumann
korunka na implantát keramická

Související zákroky

Zubní fazety

Korunky a můstky

Extrakce

Zpět na výběr zákroků