×

Blepharoplastika


Estetická a Plastická Chirurgie / Muži

Co je to Blepharoplastika

Blepharoplastika neboli plastická operace očních víček je chirurgický zákrok, jehož účelem je odstranění přebytečné kůže v oblasti horních nebo dolních víček. U očí jsou velmi brzy patrné projevy stárnutí, neboť víčka jsou nepřetržitě velmi namáhána. Kůže ztrácí svou pružnost, začne se povolovat a vznikají nepěkné kožní nadbytky. Ty mohou přepadávat přes víčka až k řasám a celý obličej působí unaveným, vyčerpaným a posmutnělým dojmem. V rychlosti stárnutí očních víček hraje svou roli mimika, dědičné dispozice, typ kůže, ale i alergie, onemocnění ledvin, celková životospráva a v neposlední řadě věk.

Pro koho je operace určena

Pokud cítíte zvýšenou únavnost očí, pocit tíže a převislá kůže horních víček vám brání v pohledu vzhůru, jste vhodným kandidátem na provedení právě Blepharoplastiky.

Před zákrokem

Pokud o plastické operaci očních víček uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků Blepharoplastiky.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení očních víček.

Jak Blepharoplastika probíhá

Zákrok se zpravidla provádí v místním znecitlivění. Operace horních víček spočívá v odstranění přebytečné kůže, někdy též svalu a odstranění tukových váčků, jsou-li výrazné. Operace dolních víček spočívá hlavně v odstranění tukových váčků a zpevnění kruhového očního svalu.

Po zákroku

Po operaci očních víček se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost, svědění, zarudnutí, slzení, světloplachost. Trvale mohou vzniknout viditelné jizvy v ohybu horních víček a/ nebo pod okrajem dolního víčka. Vhodná je poloha v polosedě nejlépe na zádech a chlazení operovaných míst přes obvaz. Oční mastičku nanášejte přes stehy a po zhojení na jizvy dle individuální potřeby. Úplné odeznění otoku může trvat i několik týdnů. Po Blepharoplastice je obvyklý návrat k běžným činnostem za 4-7 dní. Číst můžete za 1-2 dny.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1 - 2 hodiny
Délka hospitalizace: obvykle prováděno ambulatně
Trvanlivost zákroku: 6 - 8 let
Cena: 10.000 - 37.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Místní anestezie 1-2 hodiny
  • Balíček s pooperační péčí
  • Samotný operační výkon 

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Browlift

Zpět na výběr zákroků