×

Browlift


Estetická a Plastická Chirurgie / Muži / Hlava a krk

Co je to Browlift

Browlift je chirurgický zákrok, jehož účelem je vytažení povislého obočí.

Pro koho je operace určena

Operace obočí je jednou z operací, která se provádí klientům, u kterých s postupujícím věkem dochází k povolení kůže, tvorbě vrásek a poklesu obočí. Je vhodný pro všechny muže i ženy ve věku nejčastěji od 40 do 60 let, kteří si chtějí navrátit mladiství vzhled tváře. Může však být samozřejmě proveden i u osob mladších, pokud se u nich vyskytne výrazné povolení kůže v oblasti čela a obočí dříve, než je obvyklé a též u osob starších, pokud splňují zdravotní předpoklady k provedení operace. Browlift není indikovaný pouze z kosmetického důvodu, ale je také využíván k řešení asymetrie obličeje při některých chorobách, jako je např. obrna lícního nervu. Pokud není možná korekce z oboru estetické medicíny a dermatologie například liftovacími nitěmi, je vhodné se rozhodnout pro tento zákrok.

Před zákrokem

Pokud o Browliftu uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků Browliftu.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po liftingu čela a obočí.

Jak Browlift probíhá

Operace obočí se provádí v místní anestezii s nitrožilní sedací nebo v celkové anestezii.  Při Browliftu se oddělí povadlá kůže od svalu, a pokleslé obočí se pak pozvedne tak, že je vytaženo spolu s kůží.

Tento zákrok lze provádět otevřeně nebo endoskopicky. Endoskopická operace čela je mnohem šetrnější a je prováděna pomocí speciálních nástrojů a optiky, která nám umožní operovat z malých cca 1 cm řezů. Minimální vstupy při endoskopii s neporušením vlasových folikulů i zachování prakticky plného cévního zásobení, odstranily riziko ztráty vlasů a krátké jizvy jsou umístěny ve kštici.

Po zákroku

Po Browliftu se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost, svědění, bolesti hlavy, zvýšené padání vlasů. Trvale může dojít ke vzniku jizev, nebo ke změně hranice vlasů. Pokud je zvolen endoskopický přístup, jizva je schována ve vlasech a ke ztrátě vlasů nedochází. Vhodná je poloha v polosedě nejlépe na zádech a chlazení operovaných míst přes obvaz. Provádějte jemné tlakové masáže jizev od 12. dne po operaci. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny. Je nezbytně nutné omezit chemické barvení vlasů po dobu několika týdnů a slunění obličeje po dobu několika měsíců po operaci. Stehy budou v návaznosti na kontrolu vyndány 5-10 dnů po operaci.  Po operačním výkonu je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2-3 týdny.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 2 hodiny
Délka hospitalizace: 1 den
Trvanlivost zákroku: 6 - 8 let
Cena: 15.000 - 55.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

V případě kombinace browliftu s dalším zákrokem vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Cena se odvíjí od rozsahu, způsobu provedení a komplikovanosti zákroku. Cena zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 2 hod/Analgosedace s místní anestezií
  • Balíček s pooperační péčí
  • Pooperační fyzioterapie
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice

Související zákroky

Frontlift

Facelift

Temporální lift

Blepharoplastika

Zpět na výběr zákroků