×

Frontlift


Estetická a Plastická Chirurgie / Muži / Hlava a krk

Co je to Frontlift

Frontlift je chirurgický zákrok, který efektivně odstraňuje povadlost čela a pokles obočí.

Pro koho je operace určena

Frontlift je vhodný pro všechny muže i ženy ve věku nejčastěji od 40 do 60 let, kteří si chtějí navrátit mladiství vzhled tváře. Může však být samozřejmě proveden i u osob mladších, pokud se u nich vyskytne výrazné povolení kůže v oblasti čela dříve, než je obvyklé a též u osob starších, pokud splňují zdravotní předpoklady k provedení operace.

Před zákrokem

Pokud o liftingu čela a obočí uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, její rozsah, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků Frontliftu.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po liftingu čela.

Jak Frontlift probíhá

Frontlift se provádí v místní anestezii s nitrožilní sedací nebo v celkové anestezii. Účelem operace je vytažení povislé kůže čela, upevnění svalu a povázky, odstranění vrásek. Řez je veden za vlasovou hranicí, u vysokého čela před hranicí vlasovou, čímž je zmenšena jeho výška.

Tento zákrok lze provádět otevřeně nebo endoskopicky. Endoskopická operace čela je mnohem šetrnější a je prováděna pomocí speciálních nástrojů a optiky, která nám umožní operovat z malých cca 1 cm řezů. Minimální vstupy při endoskopii s neporušením vlasových folikulů i zachování prakticky plného cévního zásobení, odstranily riziko ztráty vlasů a krátké jizvy jsou umístěny ve kštici.

Po zákroku

Po plastické operaci čela a obočí se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost a napětí kůže, pocit svírání, přesušená kůže, zvýšené padání vlasů. Trvale může dojít ke vzniku jizev, nebo ke změně hranice vlasů. Pokud je zvolen endoskopický přístup, jizva je schována ve vlasech a ke ztrátě vlasů nedochází. Vhodná je poloha v polosedě nejlépe na zádech a chlazení operovaných míst přes obvaz. Provádějte jemné tlakové masáže jizev od 14. dne po operaci. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny. Je nezbytně nutné omezit chemické barvení vlasů po dobu 6-8 týdnů a slunění obličeje po dobu 3-4 měsíců po operaci. Stehy budou v návaznosti na kontrolu vyndány 5-12 dnů po operaci. Po operačním výkonu je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2-3 týdny. Fyzickou zátěž omezte po dobu 2-3 týdnů po operaci.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 2 - 3 hodiny
Délka hospitalizace: 1 - 3 dny
Trvanlivost zákroku: 6 - 8 let
Cena: 15.000 - 79.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu, způsobu provedení a komplikovanosti zákroku. Front lift lze operovat též endoskopicky. Cena zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 2-3 hod/Analgosedace s místní anestezií
  • Balíček s pooperační péčí
  • Pooperační fyzioterapie
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Facelift

Browlift

Temporální lift

Zpět na výběr zákroků