×

Karpální tunel


Estetická a Plastická Chirurgie / Muži

Co je to operace karpálního tunelu

Jedná se o chirurgické uvolnění nervu v oblasti zápěstí. Vlivem mikrotraumat, po zlomeninách, po zánětech může dojít k útlaku středového nervu v oblasti zápěstí a vzniku tzv. syndromu karpálního tunelu (canalis carpi). V současné době je stále častější příčinou chronické přetížení zápěstí při nevhodné ergonomii práce s počítačem. Stav se projeví nejčastěji zvýšenou citlivostí, brněním palce, ukazováku, prostředníku a části prsteníku nejčastěji v noci nebo po námaze. Zhoršuje se úchopová funkce a síla ruky.

Pro koho je operace určena

Chirurgická léčba je indikována po selhání léčby konzervativní (klidový režim, obstřiky apod.) a je podložená elektromyografickým vyšetřením, které prokazuje útlak středního nervu v zápěstním kanálu.

Před zákrokem

Pokud o operaci karpálního tunelu uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, navrhne potřebná vyšetření k potvrzení indikace výkonu, vysvětlí vám postup operace, její rozsah, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků operace karpálního tunelu.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po operaci zápěstí.

Jak operace karpálního tunelu probíhá

Provádíme klasickou otevřenou operaci v místním znecitlivění, kdy se z podélného řezu (ne více než 2 cm) ve dlani přeruší příčný vaz v zápěstí a dojde tak k uvolnění struktur přítomných v karpálním kanálu, tedy i k uvolnění stištěného nervu (nervus medianus). 

Po zákroku

Po operaci je nutné znehybnění končetiny na dlaze dle doporučení operatéra v délce závislé od charakteru zákroku, nejčastěji 1 - 3 týdny.  O druhu a načasování následné rehabilitace po operačním zákroku rozhodne podle charakteru prováděného zákroku operatér. Délka pracovní neschopnosti závisí na výkonu a povolání pacienta, pohybuje v rozmezí 2 - 6 týdnů.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 30 - 60 minut
Délka hospitalizace: prováděno ambulantně
Cena: 10.000 - 15.800 Kč
Zpět na výběr zákroků