×

Necklift


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Hlava a krk

Co je to Necklift

Necklift neboli plastika krku je chirurgický zákrok, který efektivně odstraňuje povadlost v oblasti krku.

Pro koho je operace určena

Necklift je vhodný pro všechny muže i ženy ve věku nejčastěji od 40 let, kteří si chtějí navrátit mladiství vzhled krku. Může však být samozřejmě proveden i u osob mladších, pokud se u nich vyskytne výrazné povolení kůže v oblasti krku dříve, než je obvyklé. Zásadně však u osob, které splňují zdravotní předpoklady k provedení operace. Necklift může mít různé podoby a rozsah, často je kombinován s Faceliftem pro dosažení maximálního efektu omlazení tváře.

Před zákrokem

Pokud o liftingu krku uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, její rozsah, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků Neckliftu.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po liftingu krku.

Jak Necklift probíhá

Plastická operace krku se provádí v místní anestezii, v místní anestezii s nitrožilní sedací nebo v celkové anestezii. Účelem plastické operace krku je vytažení a odstranění povislé kůže krku, upevnění podčelistní žlázy a povázky krku.

Po zákroku

Po Neckliftu se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost a napětí kůže, pocit svírání, přesušená kůže, zvýšené padání vlasů. Trvale mohou vzniknout jizvy na zadní straně boltce. Vhodná je poloha v polosedě nejlépe na zádech a chlazení operovaných míst přes obvaz. Provádějte jemné tlakové masáže jizev od 14. dne po operaci. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny. Je nezbytně nutné omezit chemické barvení vlasů po dobu 6-8 týdnů a slunění obličeje po dobu 3-4 měsíců po operaci. Stehy budou v návaznosti na kontrolu vyndány 10-12 dnů po operaci. Po plastice krku je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2-3 týdny. Fyzickou zátěž omezte po dobu 2-3 týdnů po operaci.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1 - 2 hodiny
Délka hospitalizace: ambulantně v případě místní anestezie/1 - 3 dny
Trvanlivost zákroku: 6 - 8 let
Cena: 26.750 - 65.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 1-2 hod/Analgosedace/Místní anestezie
  • Balíček s pooperační péčí
  • Pooperační fyzioterapie
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Facelift

Liftovací nitě Aptos

Liftovací nitě Silhouette Soft

Zpět na výběr zákroků