×

Facelift


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Hlava a krk

Co je to Facelift

Facelift neboli plastika obličeje a krku je chirurgický zákrok, který efektivně odstraňuje známky stárnutí obličeje, upevňuje hlubší vrstvy, zmírňuje výrazné obličejové vrásky a odebere přebytek povislé kůže na střední a dolní etáži obličeje.

Pro koho je operace určena

Facelift je vhodný pro všechny muže i ženy ve věku nejčastěji od 40 let, kteří si chtějí navrátit mladistvý vzhled obličeje. Může však být samozřejmě proveden i u osob mladších, pokud se u nich vyskytne výrazné povolení kůže v oblasti obličeje a krku dříve, než je obvyklé. Je samozřejmostí, že zájemce musí splňovat zdravotní předpoklady k provedení operace.

Před zákrokem

Pokud o liftingu obličeje uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků Faceliftu.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po liftingu obličeje. 

Jak Facelift probíhá

Facelift se lze provádět v místní anestezii s nitrožilní sedací většinou však probíhá v celkové anestezii. Chirurgický řez se vede ve tvaru písmene omega kolem ušního boltce, což znamená, že je výsledná jizva prakticky celá skryta pod vlasy anebo je v jejich přirozené linii. Facelift je vhodné kombinovat s některými dalšími zákroky zlepšujícími vzhled tváře, jako je například operace víček nebo čela.

Po zákroku

Po plastice obličeje a krku se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost a napětí kůže, pocit svírání, přesušená kůže, zvýšené padání vlasů. Vhodná je poloha v polosedě nejlépe na zádech a chlazení operovaných míst přes obvaz. Provádějte jemné tlakové masáže jizev od 14. dne po operaci. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny. Je nezbytně nutné omezit chemické barvení vlasů po dobu 6-8 týdnů a slunění obličeje po dobu 3-4 měsíců po operaci. Stehy budou v návaznosti na kontrolu vyndány 5-12 dnů po operaci. Po Faceliftu je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2-3 týdny. Fyzickou zátěž omezte po dobu 3-4 týdnů po operaci.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 3 - 4 hodiny
Délka hospitalizace: 1 - 3 dny
Trvanlivost zákroku: 6 - 8 let
Cena: 43.000 - 110.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 3-4 hod
  • Balíček s pooperační péčí
  • Pooperační fyzioterapie
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Front lift

Browlift

Necklift

Temporální lift

Zpět na výběr zákroků