×

Temporální lift


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Hlava a krk

Co je to Temporální lift

Temporální lift neboli plastika spánkové krajiny je chirurgický zákrok, jehož účelem je odstranění povadlosti této oblasti a poklesu zevní části obočí. 

Pro koho je operace určena

Operace čela je jednou z operací, která se provádí klientům, u kterých s postupujícím věkem dochází k povolení kůže a tvorbě vrásek. Největší pokles čela je možné pozorovat v jeho spodní části, a to v oblasti obočí. Pokud již není možná korekce z oboru estetické medicíny a dermatologie výplňovými materiály, nebo například laserová terapie, je vhodné se rozhodnout pro tento zákrok.

Před zákrokem

Pokud o Temporálním liftingu uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků Temporálního liftingu.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po liftingu obličeje.

Jak Temporální lift probíhá

Operace čela se provádí v místní anestezii, v místní anestezii s nitrožilní sedací nebo v celkové anestezii. V naprosté většině případů se chirurgický řez provádí za hranicí vlasů tak, aby jizva byla skrytá ve vlasech.

Po zákroku

Po Temporálním liftu se mohou dočasně vyskytnout modřiny, otok, necitlivost a napětí kůže, pocit svírání, přesušená kůže, zvýšené padání vlasů. Trvale mohou vzniknout jizvy ve vlasech. Vhodná je poloha v polosedě nejlépe na zádech a chlazení operovaných míst přes obvaz. Provádějte jemné tlakové masáže jizev od 14. dne po operaci. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny. Je nezbytně nutné omezit chemické barvení vlasů po dobu 6-8 týdnů a slunění obličeje po dobu 3-4 měsíců po operaci. Stehy budou v návaznosti na kontrolu vyndány 5-12 dnů po operaci. Po operačním výkonu je obvyklý návrat k běžným činnostem za 2-3 týdny.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1 - 2 hodiny
Délka hospitalizace: 1 - 3 dny
Trvanlivost zákroku: 6 - 8 let
Cena: 26.500 - 69.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Celková anestezie 1-2 hod/Analgosedace/Místní anestezie
  • Balíček s pooperační péčí
  • Pooperační fyzioterapie
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Související zákroky

Facelift

Browlift

Front lift

Necklift

Zpět na výběr zákroků