×

Labioplastika


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Hýždě a intimní partie

Co je to Labioplastika

Labioplastika neboli plastická operace stydkých pysků umožňuje zmenšení malých nebo velkých stydkých pysků a efektivně pomáhá řešit jejich případnou asymetrii.

Pro koho je operace určena

V případě, kdy malé stydké pysky vyrostou do abnormální velikosti či délky a vyčnívají tak mezi pysky velkými, mohou obtěžovat jak z hlediska estetického, tak praktického (například při sportu, hygieně aj.) a snižovat sebevědomí v intimním životě.

Před zákrokem

Pokud o Labioplastice uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledů plastiky stydkých pysků.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po Labioplastice.

Jak Labioplastika probíhá

Zákrok se obvykle provádí ambulantně v místním znecitlivění nebo v analgosedaci či celkové anestezii, kdy musí pacientka pobýt v lékařském zařízení přes noc. Po přesném vyměření se řezem odstraní nadbytečná tkáň. 

Po zákroku

Vhodná je poloha v polosedě, nejlépe na zádech a chlazení operovaných míst přes obvaz. Od 2. dne 2 x denně sprcha, mastičku nanášejte přes stehy po každém osprchování, po zhojení jizvy dle individuální potřeby. Po operaci stydkých pysků je obvyklý návrat k běžným činnostem za 5-7 dní, provozovat sex a sport možno za 3 týdny od operace, úplné odeznění otoku může trvat i několik týdnů.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 0,5 - 2 hodiny
Délka hospitalizace: dle rozsahu výkonu
Trvanlivost zákroku: trvalé
Cena: 12.200 - 56.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od vybraného způsobu anestezie, rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Předoperační vyšetření
  • Místní anestezie/ analgosedace s místní anestezií/celková anestezie
  • Samotný operační výkon 
  • Pooperační pobyt na klinice
  • Balíček s pooperační péčí 
  • Pooperační fyzioterapie

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Zpět na výběr zákroků