×

Úprava vpáčených bradavek


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Prsa a dekolt

Co je to úprava vpáčených bradavek

Jedná se o rychlý chirurgický zákrok vedoucí k úpravě vpáčených bradavek, které vadí svým vzhledem, případně i funkcí. 

Pro koho je operace určena

Vpáčené bradavky vznikají nejčastěji jako důsledek krátkých mlékovodných kanálků, které zabraňují vyčnívání. Mohou být vrozené, ale také vzniknout i v průběhu života jako následek některých operací prsou nebo při zánětlivých či nádorových onemocněních prsu. Proto je vždy nutné prsy pečlivě vyšetřit. Vpáčené bradavky jsou vadou nejen kosmetickou, ale i funkční, protože mohou ztížit či dokonce zabránit kojení. Mohou se vyskytovat jednostranně nebo na obou stranách.

Před zákrokem

Pokud o operaci vpáčených bradavek uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný. Pečlivě vám vysvětlí postup operace, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků operace bradavek.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po něm.

Jak úprava vpáčených bradavek probíhá

U lehké formy vpáčení se uvolní usazení bradavky v dvorci. Zákrok probíhá ambulantně v místní anestezii.

U těžkých forem je jediná 100% efektivní metoda taková, která přeruší mlékovodné kanálky. Přestože operace dosahuje kosmetické úpravy, ovlivňuje funkci vývodů a následně nelze kojit.

Po zákroku

V případě rekonvalescence po chirurgické úpravě vpáčených bradavek ležte v poloze na zádech. Hydratační pleťové mléko nanášejte na kůži operované krajiny a zdravotní prádlo noste nepřetržitě po dobu 14 dní. Po zhojení operační rány provádějte tlakové masáže a vytahování bradavek denně po 3 měsíce po operaci. Obvyklý návrat k běžné činnosti je možný za 1-2 týdny, plná fyzická zátěž horní poloviny těla a prsních svalů za 2-3 týdny. Vyblednutí jizev trvá několik měsíců. Stehy budou v návaznosti na kontrolu vyndány za 6-14 dní po operaci. 

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1 hodina
Délka hospitalizace: obvykle prováděno ambulantně
Cena: 7.800 - 25.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od způsobu provedení, rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Místní anestezie
  • Samotný operační výkon 
  • Balíček s pooperační péčí

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

Zpět na výběr zákroků