×

MUDr. Martina Uharčeková


Naši specialisté / Internista

MUDr. Martina Uharčeková pracuje jako lékař internista na Klinice GHC Praha, kde je specialistkou na preventivní medicínu, komplexní screening a diagnostiku.

Doktorka Uharčeková promovala v roce 2012 na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Následně složila atestaci v oboru Vnitřní lékařství na Ärztekammer Nordwürttemberg Stuttgart v Německu.

V Německu působila na klinikách specializovaných v oborech onkologie, hematologie, revmatologie a klinické imunologie. Během kritických období pandemie SARS Cov-2 pracovala také na centrálním akutním příjmu urgentní medicíny. Napříč obory se kontinuálně vzdělává v sonografické diagnostice.

Během dosavadní práce ošetřovala široké spektrum pacientů na lůžkových i ambulantních odděleních, od náročných případů komplikací základního onemocnění spojených s Covid-19 přes vzácné revmatologické diagnózy.

„V rámci své praxe jsem viděla obrovský přínos sonografie, pomáhá mi denně v běžném vyšetření i v rozlišení méně častých stavů. Přitom je to vyšetření neinvazivní, nevyžadující náročnou přípravu a lze jej použít i u pacientů, kteří nemohou být vyšetřeni rentgenem (vč. CT a odvozených metod) a magnetickou rezonancí. Podle mého názoru by měla mít ultrazvukový přístroj každá ordinace praktického lékaře nebo internisty. Přesto to stále není zvykem. Ráda bych toto v ČR změnila, nabídla pacientům perfektní vyšetření bez zbytečné zátěže. Taková práce mi dává smysl a budu se v ní stále zdokonalovat.“

Na Klinice GHC Praha působí MUDr. Martina Uharčeková jako interní lékařka.

Další informace:

Vzdělání:

Alma mater – První lékařská fakulta Univerzity Karlovy v Praze

Atestace:

Atestace I. stupně v oboru vnitřního lékařství (Ärztekammer Nordwürttemberg, Stuttgart)

Praxe:

St. Johannes Hospital Dortmund - odděleni onkologie, hematoloonkologie, gastroenterologie a paliativní medicíny - v rámci interdisciplinarní péče - diagnostika a koordinace léčby solidních tumorů, nádorů kostní dřeně a lymfatických orgánů, včetně autologních transplantací.

St. Johannes Hospital Dortmund - půlroční stáž na jednotce intenzivní péče se zaměřením na kardiologii a nefrologii.

Vaskulitis Zentrum Süd Kirchheim unter Teck - certifikované centrum pro léčbu akutních revmatických onemocnění se zaměřením na léčbu zánětlivých onemocnění cév - jako lékařka v předatestační přípravě v oboru vnitřního lékařství a revmatologie zde pracovala na klinice Vnitřního lékařství, revmatologie a klinické imunologie.

Odborné kurzy a školení:

 • Kongres Německé revmatologické společnosti
 • Expertenkurs Sonografie kloubů a sonografická diagnostika Vaskulitid
 • Kurs kapilární mikroskopie
 • Očkování u revmatických onemocnění efektivita očkování pod imunosupresivní léčbou, očkování před imunosupresí
 • Základní kurs Sonografie kloubů a pohybového aparátu, Bad Abbach
 • Základní kurs klinických Studií AMG
 • Revmatologická Akademie
 • Intensivní kurs Revmatologie Bad Nauheim
 • Sonografie břicha pro pokročilé
 • Symposium Intensivní Medicíny
 • Základy Echokardiografie pro využití v urgentní medicíně

 

Členství v odborných společnostech:

Deutsche Gesselschaft für Innere Medizin