×

Odstranění pocení


Dermatologie a estetická medicína

Co je to odstranění pocení

Nadměrné pocení je velmi nepříjemný jev, který odstraňujeme pomocí botulotoxinu.

Pro koho je určeno

Metoda je vhodná pro všechny, co neúspěšně bojují s nadměrným pocením podpaží, dekoltu, čela, dlaní, chodidel, atd.

Před ošetřením

Pokud o odstranění pocení uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem. Dermatolog vás vyšetří, zhodnotí indikaci, vyslechne vaše očekávání, navrhne nejvhodnější postup péče.

Jak ošetření probíhá

Výkon probíhá v ordinaci. Po aplikaci znecitlivujícího krému (pokud je aplikován) a určitém čase nutném pro jeho působení (obvykle cca 30 minut) lékař provede dezinfekci ošetřované lokality a následně aplikuje malé dávky roztoku léku do kůže. Celkový počet injekcí je přímo úměrný velikosti ošetřované plochy, může záležet ale i na způsobu ředění léku. 

Po ošetření

Výsledkem je dočasné omezení pocení v ošetřené lokalitě (např. podpaží, dlaně apod.), toto omezení trvá obvykle po dobu cca 3-6 měsíců. Po aplikaci je vhodné po dobu 24 hodin omezit tření a tlak na ošetřenou lokalitu - mohlo by dojít k ovlivnění svalů dané lokality aplikovaným botulotoxinem a tedy jejich dočasnému oslabení, nejen ke chtěnému ovlivnění potních žlázek. Doporučujeme také po dobu 24 hodin po aplikaci necvičit a vyvarovat se pobytu v sauně či v bazénu.

Objednat se
Délka zákroku: 30 - 90 min.
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: od 8.000 Kč

Související zákroky

IPL epilace (tělo)

Zpět na výběr zákroků