×

Plexr


Dermatologie a estetická medicína

Co je to Plexr

Plexr je radiofrekvenční přístroj určený k minimálně invazivním zákrokům.

Pro koho je ošetření určeno

Ošetřením přístrojem Plexr je prováděna nechirurgická korekce pokleslých očních víček (bez řezu a následné jizvy), zjemnění vrásek v určitých partiích (vrásky kolem rtů, kolem očí, střed čela), případně odstranění některých neškodných malých útvarů na kůži (xantelasmata, drobné vazivové výrůstky, drobné hemangiomy apod.). Ošetření je možné využít i v léčbě některých typů jizev.

Před ošetřením

Pokud o ošetření Plexrem uvažujete, je vždy nutné, pokud nejste stálým klientem dermatologie GHC, projít vstupní konzultací s lékařem.

Jak ošetření přístrojem Plexr probíhá

Výkon se provádí na dermatologickém sále po lokální anestezii znecitlivujícím krémem na odlíčenou pleť. Při ošetření Plexrem dochází vlivem radiofrekvence k tečkovitému "odpaření" - vaporizaci povrchu pleti, což stimuluje přestavbu kolagenu, kontrakci a vyhlazení. Jednotlivými tečkami je postupně vykryta daná ošetřovaná oblast. Plexr je o něco intenzivnější než Accent Pixel, provedení trvá o něco déle a hodí se zejména na menší plošky, kde je třeba detailně pracovat – např. oční okolí.

Po ošetření

Po provedení výkonu by mělo dojít k jemnému vyhlazení ošetřené lokality, v případě očních víček (eventuálně čela) ke zmenšení poklesu. Toto zlepšení nastává během procesu přestavby kolagenu v pleti po dobu cca 1 – 3 měsíců po ošetření. Míra dosaženého zlepšení je ale individuální a přetrvává také individuálně dlouho. V závislosti na genetických vlivech a způsobu života může být rozmezí přetrvávání efektu od 6 měsíců po cca 5 a vice let. Efekt je vidět již po jednom ošetření a bývá pak již dostatečný. Podle stavu lokality a spokojenosti klienta se ale může zákrok opakovat, např. jednou ročně či méně často.

Po zákroku je doporučeno vyvarovat se slunce, pokud je pobyt na slunci nezbytný, měl by být krátkodobý a vždy po aplikaci přípravku s ochranným faktorem SPF50 ideálně po dobu prvních 3 měsíců po ošetření. Make-up a líčení je vhodné odložit až do doby po vyloupání stroupků. Péče o ošetřené plochy musí být šetrná, aby nedošlo k předčasnému strhnutí stroupků. Obklady po ošetření nejsou dovoleny, opláchnutí chladnější vodou může být provedeno již večer v den zákroku, lépe až ráno další den. Poloha těla při spánku by měla být se zvýšenou hlavou, aby se otok, který po zákroku bývá běžně, zbytečně nezvětšoval. Cvičení či plavání je vhodné ideálně až po 10 dnech po zákroku. Profesionální kosmetické ošetření je vhodné spíše až měsíc po zákroku a později.

Objednat se
Délka zákroku: 1,5 - 2 hodiny
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: 2.900 - 15.000 Kč

Související zákroky

Blepharoplastika

Accent Pixel

Zpět na výběr zákroků