×

Dentální hygiena


Diagnostika, léčba a prevence / Stomatologie

Co je to dentální hygiena

Cílem je sestavení individuálního hygienického programu, šitého "na míru" pro každého klienta, který by umožnil každodenní kvalitní a zároveň šetrnou péči o zuby.

Vědecké studie již dnes prokazují souvislost mezi špatným zdravotním stavem ústní dutiny a vážnými zdravotními problémy. Bakterie a toxické zplodiny zubního povlaku migrují do krevního řečiště a přispívají tak ke vzniku arteriosklerózy, která je mimo jiné hlavní příčinou srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice.

Pro koho je ošetření určeno

Věděli jste, že 98% dospělého obyvatelstva trpí více či méně pokročilou formou zánětu dásní či celého parodontu?

Zánět způsobený bakteriemi zubního plaku se kromě krvácení projevuje zápachem z úst, zčervenáním dásní, otokem a někdy i bolestí. Krvácení je téměř vždy prvním příznakem, a pokud se včas zasáhne, lze zánět bez problémů a úplně vyléčit. Pokud ne, zachvátí zánět i závěsný aparát zubu (kost) a to již většinou dochází k nezvratnému poškození.

Každý člověk by měl alespoň 2x do roka absolvovat profesionální dentální hygienu, dle stavu svého chrupu klidně i častěji.

Před ošetřením

Pokud máte zájem o dentální hygienu na Klinice GHC Praha, neváhejte kontaktovat naše klientské centrum na email: ghc@ghc.cz, případně přes kontaktní formulář. Budeme Vás zpět kontaktovat a rezervujeme Vám termín, který nejlépe vyhovuje Vašim potřebám.

Jak ošetření probíhá

Dentální hygienistka dokonale vyčistí vaše zuby, odstraní zubní kámen, plak i pigmentace. Naučí vás, jak si zuby správně čistit, jak používat mezizubní kartáček, zubní nit a další prostředky pro ústní hygienu.

Po ošetření

Pro dosažení co nejlepšího výsledku ve většině případů nestačí jen jedna návštěva. Pro trvalé udržení co nejlepšího stavu zubů a dásní je potřeba pravidelně docházet na opakované návštěvy a jen díky těmto návštěvám je možné v co nejkratší době stav chrupu uvést do ideálního stavu.

Chci vědět více
Délka zákroku: dle rozsahu
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Cena: 600 - 1.750 Kč
Příklad cenové kalkulace
DENTÁLNÍ HYGIENA  
Komplexní dentální hygiena 1 750 Kč
Pravidelná opakovaná návštěva (Recall) 1 100 Kč
Odstranění zubního kamene (1 čelist) 850 Kč
Pískování (1 čelist) 620 Kč
Dentální hygiena u dětí (pouze nácvik) 600 Kč
Dentální hygiena u dětí s odstraněním zubního kamene 900 Kč

Související zákroky

Bělení chrupu Opalescence

Bělení chrupu Prevdent (Brite smile)

Preventivní stomatologie

Zpět na výběr zákroků