×

Preventivní stomatologie


Stomatologie

Ke kvalitnímu životu neodmyslitelně patří  funkční a estetický chrup. Cílem současné stomatologie je zachování přirozeného funkčního chrupu do vysokého věku a prvořadou úlohu v této oblasti zaujímá prevence. Vzhledem k tomu, že známe příčinu vzniku zubního kazu a parodontozy, kterou je zubní mikrobiální povlak , můžeme těmto onemocněním úspěšně předcházet. Vyžaduje to však péči stomatologa, dentální hygienistky a hlavně spolupráci pacienta. Stěžejní jsou preventivní prohlídky, nejlépe v půlročních intervalech.  Po vyšetření stavu chrupu a dásní lékař doporučí preventivní opatření, diagnostikuje zubní kaz v počátečním stadiu, počínající zánět dásní nebo parodontozu. Při již rozvinutých projevech onemocnění lékař provede ošetření a navrhne individuální léčebný plán.

Oddělení stomatologie Kliniky GHC Praha je sestaveno z řady specialistů, kteří nabízejí svým klientům špičkovou soukromou stomatologickou péči na nejvyšší úrovni včetně pravidelných zubních prohlídek. Komplexní stomatologická prohlídka je vhodná nejen pro dospělé, ale i pro děti, protože včasné řešení a diagnostika obtíží usnadňuje jejich řešení.

Naši klienti si v případě stomatologického výkonu mohou vybrat mezi anestezií místní, díky které je jakýkoliv zákrok bezbolestný a můžete tak být zcela bez obav nebo nabízíme možnost volby analgosedace, která je vhodná pro rozsáhlé výkony či pro velmi bojácné klienty. Neváhejte se o své obavy podělit se svým stomatologem a využijte této možnosti. 

Co je analgosedace:

Jedná se o směs analgetika se sedativem, která vás uvede do stavu tlumeného vědomí odpovídajícího lehkému spánku, u kterého jsou zcela odstraněny pocity strachu a stres. Necítíte žádnou bolest, ale zároveň dokážete reagovat na podněty lékaře, tedy můžete spolupracovat, což je u stomatologických výkonů nezbytné. Po plném probuzení se na daný zákrok nepamatujete.

Co je to HealOzon

HealOzon má schopnost už po 20 vteřinách působení zlikvidovat 99% mikroorganismů, jako jsou bakterie, viry a kvasinky.

Pro koho je ošetření určeno

HealOzon je určen pro všechny, co chtějí úspěšně bojovat s kazy. HealOzon zajišťuje:

  • bezbolestnou léčbu malých kazů (bez použití zubní vrtačky)
  • redukci vrtání a menší výplně u velkých kazů
  • ošetření kořenových kanálků před plněním
  • ošetření citlivých zubů a krčků
  • urychlení hojení aft a oparů
  • prevenci zubního kazu
  • Před ošetřením

 

Pokud o HealOzonu uvažujete, neváhejte se objednat k našemu stomatologovi, který vyšetří váš chrup, zhodnotí, zda je právě pro vás ošetření vhodné a vysvětlí vám následný postup. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem ošetření, vaším očekáváním.

Jak ošetření HealOzon probíhá 

Ošetření probíhá zcela příjemným způsobem. Na očištěný zub se nasadí silikonová čepička, která vytvoří vakuum. Na zub působí ozon 20 – 60 vteřin a následně na ošetřené místo aplikujeme fluoridový preparát.

Kvalitní prevence omezuje potřebu následného ošetření. Velmi vhodné je u dětí ošetřit ozonem prořezané stálé stoličky a poté je zapečetit.

Po ošetření

Po ošetření ozonem nejsou žádná omezení.

Objednat se