×

Záchovná stomatologie


Stomatologie

Záchovná stomatologie má za cíl zachovat Váš vlastní zub. Přestože má tento obor více jednotlivých podoborů, je nejčastějším problémem ošetření zubního kazu. Ošetření probíhá na přání pacienta tj. většinou v lokální anestezii. Finální ošetření poté končí zhotovením výplně, která může být z různých materiálů. Používáme materiály a pracovní postupy, které tyto požadavky splňují. Ke zhotovení většiny vyplní používáme světlem tuhnoucí fotokompozitní výplně  - bílé výplně s důrazem na zachování maxima zdravých zubních tkání.

Výplně zubů:

Naše pracoviště pracuje výhradně s nejkvalitnějšími a prověřenými materiály.

  • Výplně z fotokompozitu či  tzv. bílé výplně, jsou za podmínky přesného pracovního postupu a používání nejnovějších materiálů dnes již rovnocennou náhradou amalgámu. Jejich největší užití je ve viditelných úsecích chrupu, kde jsou základním materiálem estetické rekonstrukční stomatologie.
  • Výplně z amalgámu jsou vhodné do postranního úseku chrupu, kde se využívá jejich výborných fyzikálních vlastností, esteticky ovšem nevyhovují. Na základě doporučení FDI (Světové stomatologické organizace) naše pracoviště používá zejména non gamma 2 amalgám. Oproti standardnímu amalgámu se vyznačuje delší životností, lepšími fyzikálními vlastnostmi, ale hlavně maximálně stabilizuje rtuťovou složku slitiny.
  • Výplně ze skloionomerních materiálů jsou dnes využity zejména jako výplně dětského chrupu, podložky výše uvedených materiálů a jako výplně provizorní. Tento materiál používáme výhradně prefabrikovaný v originálních kapslích, kdy je možné zaručit naprostou přesnost namíchání.
Objednat se