×

Mikrochirurgická operace varikokély


Diagnostika, léčba a prevence / Urologie

Varikokéla je rozšíření žilního pletence nad varletem, nejčastěji levým, nicméně výjimečně se může jednat o oboustranný nález. Příčinou rozšíření žil je jejich nedostatečnost, jedná se tedy o obdobu „křečových žil“ nohou, které jsou však lokalizovány do semenného provazce nad varletem. Tím, že žilní krev chronicky hůře odtéká z varlete, dochází ke stáze krve a varle může být zvýšeným tlakem trvale poškozováno. U takto postižených mužů může být přítomen patologický spermiogram (zhoršená kvalita spermií) a mohou tak mít problémy s paternitou (početím potomka). Jednoznačnou indikací k chirurgickému řešení je trvalá nebo intermitentní chronická bolest v postiženém varleti, zejména při delším stání na nohou v zaměstnání nebo při sportu apod.

Před zákrokem

Lékař vám při vstupním vyšetření vysvětlí postup výkonu, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem zákroku, vaším očekáváním a obavami.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení.

Jak zákrok probíhá

Zákrok se provádí na operačním sále v celkové anestezii a hospitalizace je nutná do následujícího dne. Účelem zákroku je chirurgické odstranění varikokély varlete mikrochirurgickým přístupem z třísla.

Po zákroku

Rekonvalescence trvá zhruba 2 týdny.

Objednat se
Délka zákroku: 30-60 minut
Délka hospitalizace: 1 den
Cena: 44.000,- Kč

Cena vč. anestezie, pobytu a následného kontrolního vyšetření po výkonu
Zpět na výběr zákroků