×

Zubní implantáty


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Hlava a krk

Co je to zubní implantát

Zubní implantát obnovuje či zlepšuje žvýkací funkce pomocí implantace jednoho či více umělých kořenů (implantátů) do čelisti, vylepšuje estetickou stránku chrupu. Jedná se o bezpečné a trvalé řešení otázky ztracených zubů bez nutnosti broušení okolních zubů.

Pomocí zubních implantátů jsme schopni nahradit jeden zub, celou jejich skupinu nebo můžeme ošetřit bezzubou čelist. Jejich cena se úměrně odvíjí od kvality materiálu a provedení systémů implantátů. Na trhu existuje velmi mnoho produktů vyrobených v různých zemích. Kvalitu výsledku a cenu implantátu ovlivňuje i lékař, který implantát zavádí. 

Naše klinika pracuje jen s těmi nejlepšími, proto používáme švýcarské zubní implantáty Straumann. 

Implantát Straumann švýcarské společnosti Institut Straumann AG je vyroben z titanu. Dlouhodobá úspěšnost implantátů Straumann dosahuje téměř 98%, což je ověřeno klinickým výzkumem probíhajícím déle než 25 let. Životnost implantátu je individuální a je ovlivňována mnoha faktory.

Pro koho je operace určena

Zubní implantáty jsou určeny všem, co touží po vylepšení estetické stránky chrupu a obnově jeho funkce. Bezpečné a trvalé řešení otázky ztracených zubů. U mladistvých lze však provádět implantaci po ukončení růstu čelistí, tzn. u děvčat přibližně po 15 roce věku a u chlapců od 17-18let.

Před zákrokem

Pokud o zavedení zubního implantátu uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní prohlídku u stomatochirurga, který vyšetří váš chrup, zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup operace, její rozsah, způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s operací. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z implantace.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po vsazení implantátu.

Jak zubní implantace probíhá

Výkon se provádí v lokální anestezii či analgosedaci na operačním sále za přísných sterilních podmínek, jde o zasazení titanového implantátu do kosti horní či dolní čelisti. Metoda v případě lokální anestezie nevyžaduje pobyt na klinice. V případě analgosedace ano, klient zůstává do večerních hodin, nebo do druhého dne, vše podle pooperačního průběhu. 

K implantaci přistupujeme přibližně po 2-4 měsících od extrakce zubu. Nejdříve se zavádí nitrokostní část, která se musí vhojit. Tato fáze trvá standardně zhruba dva měsíce. Teprve poté je možné nasadit na titanový implantát korunku.

Pro zavedení implantátu je nutné splnit několik podmínek. Zcela nezbytnou je dokonalá ústní hygiena a dostatek kosti v čelisti. Pokud není v místě zavedení implantátů dostatek kostní tkáně, je nutné ji chirurgicky přenést z jiné části úst nebo jinak upravit. Tento proces se nazývá augmentace (vyplnění čelisti).

Při větších defektech kosti nebo po extrakci vícekořenových zubů provádíme odloženou implantaci po augmentaci extrakční rány. Po 6 měsících zavádíme implantát.

U rekonstrukčních výkonů používáme k doplnění objemu kosti kostní štěp, fixovaný minišrouby. Tato metoda umožňuje implantovat po 4 měsících od augmentace.

Dostatek kostní tkáně představuje základní podmínku nejen stability implantátů, ale také dokonalou estetiku. Vhodné řešení Vám navrhne stomatolog spolu se stomatochirurgem tak, aby byl výsledek perfektní a řešení trvalé.

Po zákroku

Po výkonu se doporučuje přikládat studené obklady, elevace hlavy, v případě bolesti užívání analgetik nebo lékař může rozhodnout o doplňkové léčbě antibiotiky. Spojení implantátu s kostí (osseointegrace) trvá dle typu implantátu cca 3-8 týdnů. U horší kvality kosti je nutno počítat i s delší dobou, tj. až 6 měsíců. Během tohoto období se nesmí implantát přetěžovat, je nutno pečlivě dodržovat dietní opatření doporučená ošetřujícím lékařem. Aby se neohrozilo vhojení, musí být dodrženy zásady ústní hygieny, nedoporučuje se kouření a alkohol. Týden po zákroku se rovněž nedoporučuje opalování, sportování ani větší fyzická námaha.

Objednat se
Odvětví zákroku: stomatochirurgie
Délka zákroku: 60 - 90 minut
Délka hospitalizace: 1 den v případě analgosedace
Trvanlivost zákroku: trvalé
Cena: 32.650 - 38.970 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena implantace se odvíjí od výběru typu implantátu, abutmentu (spojení mezi nitrokostní částí a korunkou) a korunky. Dále také od výběru anestezie, v případě alagosedace se cena navyšuje o její cenu a o nutnou hospitalizaci. Přesný cenový plán vám bude předložen a vysvětlen ošetřujícím lékařem.

Kalkulace již obsahuje:

injekční anestezie 2x 
zavedení implantátu
sutura rány
lékový balíček
suprakonstrukce
cementace
implantát Straumann
korunka na implantát keramická

Související zákroky

Estetické zubní fazety

Keramické korunky a zubní můstky

Zpět na výběr zákroků