×

Estetické zubní fazety


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Hlava a krk

Co je to estetická zubní fazeta

Krásný „hollywoodský" úsměv je předpokladem pěkného vzhledu a jedním z hlavních úkolů estetické stomatologie je docílit takového úsměvu u svých klientů. Jedním z moderních postupů je nalepení takzvaných adhezivních keramických fazet, tedy tenkých keramických plátků, na vlastní zuby. Klasický zákrok představuje šest fazet na řezácích a špičácích horní čelisti. U jinak zdravého chrupu stačí pro aplikaci fazet většinou dvě návštěvy.

Pro koho je ošetření určeno

Fazety slouží ke změně barvy, velikosti, tvaru nebo pozice zubu či zubů. Používají se také pro zakrytí defektu skloviny.

Před ošetřením

Pokud o estetických fazetách uvažujete, je vždy před zákrokem nutné absolvovat nezávaznou vstupní prohlídku u stomatologa, který vyšetří váš chrup, zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný, vysvětlí vám postup ošetření, jeho rozsah a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s ošetřením. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem ošetření, vaším očekáváním a obavami.

Jak aplikace estetických zubních fazet probíhá

Fazety se nalepí na viditelné plochy zubu a tím jsou defekty překryty. Jedná se o velmi rychlý způsob, jak esteticky vylepšit vzhled chrupu. Nejprve je však nutné odstranění všech kazů, kontrola a případná oprava výplní a vyléčení zánětu či paradontitidy.

Po ošetření

V případě poškození lze fazetu vyměnit bez nutnosti úpravy ostatních keramických fazet. Po definitivní fixaci fazet může přetrvávat citlivost zubů po několik dnů. Žádný zvláštní režim není po fixaci fazet nutný, doporučujeme však, aby nebyly zuby nadmíru namáhány okusováním tvrdých potravin, např. mrkve apod. Vhodné je tvrdší potraviny před konzumací nakrájet na drobnější kousky.

 

Objednat se
Odvětví zákroku: stomatologie
Délka hospitalizace: provádí se ambulantně
Trvanlivost zákroku: po 10 letech doporučována konzultace výměny
Cena: od 5.400 Kč
Příklad cenové kalkulace

Uvedená cena je za estetickou fakzetu. Lze volit mezi:

Estetická fazeta keramická 13.200 Kč
Estetická fazeta z kompozitu 9.700 Kč
Vstupní stomatologické vyšetření 1.100 Kč
Kontrolní stomatologické vyšetření 1.700 Kč

 

Přesný cenový plán celého ošetření vám bude předložen a vysvětlen ošetřujícím lékařem na základě vstupního stomatologického vyšetření a zjištění rozsahu potřebné stomatologické péče.

 

Související zákroky

Zubní implantáty

Keramické korunky a zubní můstky

Zpět na výběr zákroků