×

Augmentace prsou implantáty (zvětšení)


Estetická a Plastická Chirurgie / Ženy / Prsa a dekolt

Co je to Augmentace prsou

Augmentace prsou znamená zvětšení prsou pomocí implantátů. Na Klinice GHC si můžete vybrat prsní implantáty Polytech či Motiva.

Pro koho je zvětšení prsou určeno

Většina žen si přeje mít větší, plná a tvarově stejná prsa, ale ne každou takto příroda obdarovala. Postupem času navíc estetický vzhled prsů ovlivňuje ztráta elasticity kůže, kojení a hubnutí. Pokud nejste spokojena s velikostí nebo tvarem prsou, může pro vás být augmentace neboli plastika prsou řešením.

Před zákrokem

Pokud o zvětšení prsou uvažujete, je vždy před augmentací nutné absolvovat nezávaznou vstupní konzultaci u plastického chirurga, který zhodnotí, zda je právě pro vás výkon vhodný. Vysvětlí vám postup zvětšení prsou, umístění řezu, navrhne vhodnou velikost implantátů přímo pro vás, vysvětlí rozdíly mezi jednotlivými variantami prsních implantátů a způsoby jejich uložení. Dále také způsob anestezie a zároveň vás bude informovat o případných rizicích spojených s plastikou prsou. Při konzultaci budete mít prostor pro jakékoliv dotazy, především otázky spojené s průběhem operace, vaším očekáváním a obavami z výsledků Augmentace.

Při rezervaci závazného termínu vám budou předány a vysvětleny pokyny k přípravě na operaci, včetně informací týkajících se jídla, pití, kouření a užívání či vynechání některých léků. Dodržení všech těchto rad je nutné a napomůže hladkému průběhu zákroku a bezproblémovému hojení po zvětšení prsou.

Jak Augmentace prsou probíhá

Před plastickou operací prsou je mmj. nutné vyloučit jejich onemocnění ultrazvukovým (sonografickým) nebo mamografickým vyšetřením podle věku pacientky. Zvětšení prsou implantáty se provádí v celkové anestezii. Vložení implantátů se provádí pomocí řezu vedeného buď v rýze pod prsem, kolem tmavší kůže dvorce okolo bradavky nebo v podpaží. Metoda vložení a umístění implantátu bude záviset na anatomických dispozicích a na doporučení plastického chirurga. Následně je vytvořena kapsa, do které je implantát vložen.

Po zákroku

Pravděpodobně budete cítit bolest několik následujících dnů po operaci. Bolest je výraznější u operací, kdy je implantát vložen pod sval. 2 - 5 dnů po plastické operaci prsou budete užívat léky proti bolesti (analgetika). Bolesti postupně ustoupí. Odstranění stehů je při kontrole za 7 – 10 dnů po plastice prsou.
Doporučuje se nosit elastickou podprsenku a dobu jejího nošení určí operatér. Obvykle se nosí po dobu 4 – 8 týdnů. Pokračovat v běžných denních aktivitách a vykonávat lehčí domácí práce je možné za 10 – 14 dnů. Běžné kontroly jsou po 1 měsíci, po 3 měsících a po 1 roce. Po 10 letech pak kontrola i s ultrazvukem. Dále pak pravidelně každých 5 let zopakovat ultrazvukové vyšetření.

Objednat se
Odvětví zákroku: plastická chirurgie
Délka zákroku: 1 - 2 hodiny
Délka hospitalizace: 2 - 3 dny
Trvanlivost zákroku: 10 let
Cena: 77.600 - 125.000 Kč
Příklad cenové kalkulace

Cena se odvíjí od rozsahu a komplikovanosti zákroku a zahrnuje následující:

  • Konzultace s plastickým chirurgem - odečítá se při absolvování zákroku
  • Kompletní předoperační vyšetření
  • Sonografické vyšetření prsou
  • Celková anestezie 1-2 hodiny
  • Samotný operační výkon
  • Kompresivní pooperační podprsenka
  • Zvolené certifikované prsní implantáty
  • Pooperační pobyt na klinice (2-3 dny)
  • Balíček s pooperační péčí
  • Pooperační fyzioterapie

Cena se vztahuje pouze k výše uvedenému. V případě nutnosti kombinace zákroků vám bude na základě vstupní konzultace ze strany kliniky předložen a vysvětlen návrh rozsahu výkonu včetně cenového plánu.

 

Související zákroky

Modelace prsou (Mammaplastika)

Zpět na výběr zákroků